Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC: Citroen zrealizował cel na sezon 2017
WRC: Citroen zrealizował cel na sezon 2017

WRC: Citroen zrealizował cel na sezon 2017

2017-11-28 - G. Filiks     Tagi: Citroen, WRC
Chociaż Citroen był najsłabszym zespołem w sezonie 2017 Rajdowych Mistrzostw Świata, nie czuje się przegrany. Francuska marka ogłosiła, że zrealizowała swój cel na ten rok wygrywając dwie rundy.

Jej nowy samochód - model C3 WRC - odniósł dwa triumfy w rękach Krisa Meeke'a. Irlandczyk najpierw zwyciężył Rajd Meksyku, potem Rajd Hiszpanii (Katalonii). Niemniej jednak zajął tylko 7. miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców.
WRC: Citroen zrealizował cel na sezon 2017WRC: Citroen zrealizował cel na sezon 2017
Jednocześnie Citroen ustąpił w klasyfikacji zespołów i M-Sportowi, i Hyundaiowi, i Toyocie. Może byłoby lepiej, gdyby nie częste wypadki Meeke'a, czy problemy z zawieszeniem auta.

W każdym razie szef Citroen Racing - Yves Matton przekazał, że plan minimum został wykonany.

„Byliśmy zadowoleni z wygrania dwóch rajdów, w Meksyku i Hiszpanii. Sprostaliśmy celowi postawionemu przez kierownictwo Citroena na starcie sezonu". - mówi. „Nie zapominam o bardzo ciężkich chwilach przeżywanych w środku sezonu, ale praca podjęta latem przyniosła konkretne rezultaty".

„Przygotowania
(do sezonu 2018 - red.) ruszyły kilka miesięcy temu. C3 WRC nieustannie jest rozwijany w biurze projektowym, warsztacie i na testach. Niektóre usprawnienia już wprowadziliśmy, inne czekają na homologację".

Citroen próbował odzyskać na przyszły rok mistrza świata Sebastiena Ogiera, ale nie udało mu się to.
Citroen zarazem cieszy się tym, jaką promocję zapewnia odmienione WRC producentowi aut.

„Generalnie musimy być zadowoleni z poziomu rywalizacji oferowanego przez Mistrzostwa".
- stwierdza Matton. „Samochody nowej generacji więcej niż sprostały oczekiwaniom. Oglądaliśmy ekscytujące rajdy od startu do mety".
WRC: Citroen zrealizował cel na sezon 2017WRC: Citroen zrealizował cel na sezon 2017
„Już dawno nie było sytuacji, gdy w ciągu jednego sezonu wygrywają czterej producenci i siedmiu różnych kierowców. Rajdowe Mistrzostwa Świata bardziej niż kiedykolwiek wcześniej zapewniają doskonałą platformę dla producenta chcącego zaprezentować owoce swojej pracy".

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Spintires: MudRunner American Wilds - zwiastun premierowy


źródło: wrc.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
3

Komentarze do:

WRC: Citroen zrealizował cel na sezon 2017

WRC: Citroen zrealizował cel na sezon 2017
riderV8 2017-11-28 13:43
Taa, a przed sezonem zapowiadali walkę o tytuł.
WRC: Citroen zrealizował cel na sezon 2017
xsawierr 2017-11-28 22:13
Bez kierowcy choć by takiego jak Mikkelsen i np. Tanak mogą pomarzyć o tytule i tyle ! Meeke bez skuteczności,a Breen no cóż w 2015 Kajto objechał go w Mistrzostwach Europy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A trzeci driver też nic nie daje więc chylcie czoło przed Loebem bo umiejętnościami,a nie super autem tytuły zdobył !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
WRC: Citroen zrealizował cel na sezon 2017
daro123 2017-11-29 19:54
widział bym naszego KAJTO w Citronie WRC !!!