Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Trzecia wygrana Pettera Solberga w historycznej edycji Rajdu Szwecji

Trzecia wygrana Pettera Solberga w historycznej edycji Rajdu Szwecji

2015-02-20 - P. Krupka     Tagi: Solberg, Rajd Szwecji
Po raz trzeci z rzędu, zwycięzcą historycznej edycji Rajdu Szwecji został Petter Solberg. Dokonał tego dokładnie 10 lat po tym, jak wygrał ten rajd za kierownicą Subaru Imprezy WRC.

Po raz kolejny Solberg pojechał z żoną Pernillą na fotelu pilota, korzystając ze swojego Forda Escorta MkII. W klasyfikacji generalnej duet państwa Solbergów uzyskał przewagę trzech minut, wygrywając wszystkie odcinki specjalne.
"To było fantastyczne. Pojechałem ten rajd po raz pierwszy w 2013 roku i naprawdę cieszyłem się jazdą, ale teraz jest wciąż lepiej i lepiej. W tym roku zrobiliśmy trochę prac przy samochodzie i był on po prostu wspaniały. Znów jestem kierowcą rajdowym i to też było fantastyczne. Jazda u siebie w Norwegii, przed tak dużą liczbą fanów była czymś niewiarygodnym, podobnie jak dla Pernilli. Co za wspaniała impreza!" - powiedział po rajdzie Petter Solberg.

Do debiutu w rajdach samochodowych przygotowuje się kolejne pokolenie Solbergów. 14-letni Olivier już niedługo ma zadebiutować w swoim pierwszym rajdzie.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Cupra zapowiada nowy koncept


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Trzecia wygrana Pettera Solberga w historycznej edycji Rajdu Szwecji

Podobne: Trzecia wygrana Pettera Solberga w historycznej edycji Rajdu Szwecji
Podobne galerie: Trzecia wygrana Pettera Solberga w historycznej edycji Rajdu Szwecji
Najczęściej czytane w tym miesiącu
Tapety na pulpit