Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Tanak zdobył nagrodę Kierowca Roku w WRC
Tanak zdobył nagrodę Kierowca Roku w WRC

2016-11-21 - G. Filiks     Tagi: WRC, Tanak
Kibice wybrali Ott Tanaka najlepszym kierowcą 2016 roku w Rajdowych Mistrzostw Świata.

Popularny Estończyk wygrał internetowe głosowanie przeprowadzone na oficjalnej stronie WRC.

Tanak odebrał nagrodę na uroczystej gali podsumowującej sezon w Sydney.

29-latek zajął ósme miejsce w klasyfikacji generalnej, ale ważniejsze jest to, że dwukrotnie kończył rajd na drugiej pozycji - w Polsce i Wielkiej Brytanii. W naszym kraju jechał Fordem Fiestą RS WRC po zwycięstwo, zanim nie przebił opony na przedostatnim odcinku specjalnym. Był wtedy zrozpaczony. Pocieszyć go postanowił triumfator zmagań i mistrz świata Sebastien Ogier. Francuz niósł reprezentanta DMACK World Rally Team na ramieniu - przy aplauzie innych zawodników.

Scena to wygrała plebiscyt na moment roku.
Nominowani do nagrody moment roku (zwycięska scena od 1:08)

Pilotem roku został Nicolas Gilsoul, zasiadający na prawym fotelu wicemistrza świata Thierry'ego Neuville'a. Za skok roku uznano skok Andreasa Mikkelsena na oesie Fafe w Rajdzie Portugalii.
Nominowani do nagrody skok roku (zwycięski skok od 0:30)

Najlepiej oklejonym samochodem okazała się Fiesta prowadzona przez Lorenzo Bertelliego.
Warto też wspomnieć, że w gali nie uczestniczył Ogier, który jak najszybciej wraca do Europy, aby znaleźć sobie zespół na sezon 2017.