Rajdy  »  Startuje 12 edycja COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL
COVAL Puchar Polski OFF-ROAD PL

Startuje 12 edycja COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL

2012-05-09 - Ł. Łuniewski     Tagi: Zapowiedzi, 4x4
Już w piątek 11 maja w Nowej Dębie startuje 12. edycja COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL. Przyspieszamy! - czyli hasło przewodnie tegorocznego cyklu jednego z najbardziej znanych rajdów przeprawowych w Polsce, obrazuje tylko jedną z wielu zmian, jakie zostały wprowadzone w dotychczasowej formule. Na wszystkie niespodzianki już szykują się najlepsze załogi przeprawowe w kraju. Wszystko zaczyna się już w piątek widowiskowym i zupełnie nowym Prologiem, który mimo tego, że zgodnie z tradycją lat poprzednich, zostanie rozegrany na torze motocrossowym w Nowej Dębie, będzie znacznie dłuższy i zapewni zawodnikom oraz kibicom jeszcze więcej emocji. Zmienia się także oprawa części inauguracyjnej imprezy. A co po Prologu?

W poprzednich edycjach COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL, bezpośrednio po Prologu, którego wyniki decydują o starcie do kolejnego etapu Rajdu, rozgrywany był Odcinek Nocny. Tym razem, w związku z tym, że Prolog i atrakcje z nim związane ulegają wydłużeniu w czasie, zawodnicy zaczną ścigać się na Odcinku Dziennym, który startuje w sobotę o 07:00 rano. Długa i wymagająca trasa, ciekawe przeszkody terenowe oraz szybsze odcinki to coś, od czego zawodnicy tego dnia nie zaznają wytchnienia - na sobotę przewidziane są bowiem aż 3 odrębne Etapy - dwa Dzienne i jeden Nocny, który zakończy się w niedzielę nad ranem. Ponad 200 km trasy na słynnym nowodębskim poligonie i krótkie odstępy pomiędzy poszczególnymi Odcinkami to tylko ułamek z czynników, które sprawią, że ta rywalizacja będzie jeszcze bardziej nieprzewidywalna - tabela wyników w tym roku może zaliczyć poważne zmiany.
Masa nowości, jeszcze bardziej atrakcyjna formuła Rajdu - między innymi tego będzie można doświadczać już w od piątku w Nowej Dębie. Zapraszamy!

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Forza Horizon 4 - dodatek LEGO Speed Champions


źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Startuje 12 edycja COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL