Rajdy  »  Mistrzostwa Europy  »  Aktualności  »  South Swedish Rally - wyniki - meta bez Polaków
Patrik Flodin i Maria Andersson

South Swedish Rally - wyniki - meta bez Polaków

2007-05-26 - Ł. Lach     Tagi:

Patrik Flodin i Maria Andersson w Subaru Imprezie N12 wygrali rundę Pucharu Europy Północnej - Rajd Południowej Szwecji. Było to równocześnie runda mistrzostw Szwecji, gdzie dopuszczone są auta WRC i w tej klasyfikacji najszybszy był Mats Jonsson. Obaj zawodnicy objęli prowadzenie po pierwszy kilku odcinkach I etapu i pierwszej pozycji nie oddali do mety.

"Zarówno Oscar jak i "Abris" jechali naprawdę szybko i między nami było ciągle walka. Ostre ściganie w ten weekend dodało nam pewności siebie, bo już za tydzien startujemy w grupie N na Rajdzie Akropolu." - powiedział na mecie Flodin.

19 sekund za Flodinem dojechał znany z występów w Rajdzie Polski Oscar Svedlund. Za dwoma kierowcami Subaru znalazł się Bengt Abrahamsson w Mitsubishi. Reprezentant Peugeout Sport Sweden - Jimmy Joge w 207 S200 awansował dziś o 2 pozycje i zajął 4 miejce.

W rajdzie wystartowały dwie Polskie ekipy. Tomasz Kuchar z Jakubem Gerbetem zajmowali 18 miejsce po 4 odcinkach, ale na piątym OS wypadli z drogi i to był koniec rajdu dla Playstation Rally Team. Nie miała szczęścia druga Polska ekipa. Stefan Karnabal i Michał Kuśnierz mogą mówić, że "prawie" ukończyli rajd na 14 miejscu. Karnabal regularnie po każdym odcinku piął się w górę klasyfikacji. Sopocki kierowca ukończył wszystkie 16 odcinków, ale nie dotarł do mety rajdu z powodu awari silnika, a więc nie widnieje w końcowej klasyfikacjii.