Rajdy  »  Mistrzostwa Europy  »  Aktualności  »  Sołowow liderem Mistrzostw Europy
Michał Sołowow i Maciej Baran

Sołowow liderem Mistrzostw Europy

2007-06-12 - Ł. Lach     Tagi: Sołowow, Rajd Polski, ME
Zakończył się 64 Rajd Polski. Zwyciężył Szwed Oscar Svedlund (Subaru Impreza WRX). Michał Sołowow i Maciek Baran (Mitsubishi LAncer Evo IX) ukończyli zawody na 8 miejscu wśród polskich załóg i 11 w klasyfikacji generalnej.

Zawodnicy Cersanit Rally Team stracili 6 miejsce w „generalce” po tym jak przebili oponę na OS 11 „Nowe Sady”. To samo przydarzyło im się na ostatniej 13 próbie „Paprotki”. Rajd Polski był czwarta rundą rajdowych Mistrzostw Europy. W tej klasyfikacji Michał i Maciek zajęli drugą pozycję za Włochem Renato Travaglia, zdobywając w sumie 12 punktów. Dzięki temu kielecko-krakowski duet został liderem Rajdowych Mistrzostw Europy. - "To był taki „śmieszny” rajd, bo przydarzało nam się dosłownie wszystko. Ilość pecha była niewiarygodna. Po pierwsze mieliśmy za małe doładowanie turbiny. Okazało się, że po pierwszym etapie nie udało się usunąć tej awarii i samochód był przez to znacznie słabszy. Chyba trzeba będzie wymienić silnik. Wczoraj mieliśmy awarię skrzyni biegów i sprzęgła, dziś dwa razy trafiliśmy w kamienie i przebiliśmy opony. Na OS 11 była partia po kostce brukowej, wyrwane kamienie leżały w moim torze jazdy. Nie mogłem ich ominąć, bo wypadłbym z drogi. Zostaliśmy liderami Mistrzostw Europy, ale to też śmieszna sprawa, bo w tym rajdzie chodziło o coś innego. Chcieliśmy przecież wygrać" - powiedział Michał Sołowow. Do tej pory w klasyfikacji ME Michał i Maciek mieli 15 punktów. Za drugie miejsce w Rajdzie Polski uzyskali ich 8 oraz 4 tzw. „małe punkty” za miejsca na poszczególnych etapach. W sumie dało to 27 punktów i prowadzenie w klasyfikacji ME przed Renato Travaglią (24 pkt) i Bułgarem Dimitarem Iliewem (23 pkt).
Kolejnym rajdem, w którym wystartuje załoga Cersanit Rally Team, będzie Ypres Rally w Belgii. Michał i Maciek pojadą w nim Abarthem Grande Punto S2000.

źródło: Cersanit Rally Team