Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Skoda Fabia S2000... kiedyś powstanie
Skoda Fabia S2000

Skoda Fabia S2000... kiedyś powstanie

2008-01-18 - Ł. Lach     Tagi:
Redakcja czeskiego autosport.cz zaintrygowana brakiem od dłuższego czasu jakichkolwiek nowych informacji na temat Skody Fabii w wersji Super 2000 postanowiła bezpośrednio w Škoda Auto zapytać o przyszłość projektu.

W odpowiedzi z Mladá Boleslav czytamy: "Projekt Super 2000 jest stale w fazie rozwojowej i proces przebiega zgodnie z harmonogramem. Odnotowaliśmy zauważalny postęp w pracach, co powinno znacznie przyspieszyć termin premiery nowego samochodu". "Naszym zdaniem kategoria Super 2000 jest wielce rozwojowa, dlatego nie chcielibyśmy aby nadmierny pośpiech wpłynął negatywnie na potencjał samochodu. Ma on kontynuować ponad 100-letnią tradycję Skody w sportach motorowych. Gdy tylko będzie to możliwe zostanie wydany komunikat z kolejnymi informacjami".

Pierwsze informacje na temat Skody Fabii S2000 pojawiły się pod koniec 2006 roku. Kilka miesięcy później na salonie samochodowym w Genewie mogliśmy obejrzeć model koncepcyjny. Czech Jan Kopecky miał nadzieję, że na początku sezonu 2008 zamieni Fabię WRC na S2000, ale szybko okazało się, że musi znaleźć alternatywę.
Trudno więc przewidzieć kiedy samochód ujrzy światło dzienne. Szczegóły, które chciał zdradzić Michal Hrabánek, szef Skoda Motorsport, zostały "ocenzurowane" przez biuro prasowe koncernu.

Z ostatnich informacji wynika, że pod maską wyczynowej Fabii znajdzie się dwulitrowy 260-konny silnik z Volkswagena Polo S2000, dysponujący maksymalnym momentem obrotowym 235 Nm. Przednie i tylne zawieszenie oparto na kolumnach Mcphersona, a napęd będzie przekazywany pośrednictwem 6-biegowej skrzyni sekwencyjnej.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Toyota GR Super Sport na pierwszych testach


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Skoda Fabia S2000... kiedyś powstanie

Najczęściej czytane w tym miesiącu
Tapety na pulpit