Rajdy  »  Rallye Cup: Melsa wygrywa, Urbanowicz ósmy
matrix rally rallye cup kopecky

Rallye Cup: Melsa wygrywa, Urbanowicz ósmy

2009-07-26 - Ł.Łuniewski     Tagi: Wyniki, Rallye Cup

Jan Melsa jadący Mitsubishi Lancerem Evo IX wygrał rozgrywany w ten weekend Matrix M.V. Rally Kostelec nad Orlicí (runda Rallye Cup), w którym wystartowało kilka załóg z Polski.

Z biało-czerwonych najlepiej na trudnych asfaltowo-szutrowych trasach spisał się Arkadiusz Urbanowicz z Tomaszem Borko w BMW M3. Ósmą pozycję w klasyfikacji generalnej za kierownicą tylnonapędowej rajdówki można uznać za sukces.

Na 12. miejscu sklasyfikowano Pawła Danysa za kierownicą Hondy Civic Type-R, który jednocześnie wygrał mocno obsadzoną klasę A3. Samochodami o pojemności nieprzekraczającej dwóch litrów rajd ukończyli także Kamil Więcławek (5. w klasie 31. w generalce) oraz Krzysztof Szatkowski (8. w klasie 48. w generalce). Z rajdu po OS2 wycofał się Krystian Więcławek, a Krystian Kuklis, któremu trasę dyktował redaktor portalu v10.pl, Łukasz Łuniewski zrezygnował z jazdy po awarii przedniego dyferencjału w Fordzie Sierra.

W klasie A1, po problemach z samochodem na pierwszym oesie i stracie ponad siedmiu minut, czas odrabiała załoga Winiarski/Leskiw, którzy perfekcyjną jazdą drugiego dnia (4. miejsce w klasie) została sklasyfikowana na 11. miejscu w klasie i 47. w klasyfikacji generalnej. Aż 90 sekund straciła do nich druga z polskich załóg na mecie w klasie A1 Rataj/Truchalski. Rajdu z polskich załóg w najsłabszej klasie nieukończyły załogi: Skoczypiec/Skoczypiec, Januchta/Rajca, Majewski/Majewski oraz Borecki/Borecki.