Rajdy  »  Rally del Taro - Robert Kubica wygrywa klasę S1600
Robert Kubica

Rally del Taro - Robert Kubica wygrywa klasę S1600

2010-05-02 - Ł. Łuniewski     Tagi: Kubica, S1600, Wyniki
Robert Kubica po dwóch dniach rywalizacji w Rally del Taro może pochwalić się pierwszym rajdowym zwycięstwem w karierze. Kierowca Renault zdeklasował rywali w klasie S1600.
Ostatnią pętlę rajdu Polak rozpoczął od dziewiątego czasu w klasyfikacji generalnej i pierwszego w swojej klasie, co pozwoliło utrzymać ósmą lokatę w klasyfikacji rajdu. Do zwycięzcy próby, Sosselliego, Kubica stracił 40,3 sekundy.

Trzeci przejazd najkrótszej w rajdzie próby Toronolo Kubica po raz kolejny pokonał doskonale notując szósty czas generalki, tracąc do zwycięzcy jedynie pięć sekund. Ostatni oes rajdu, Montevaca 3, Robert Kubica pokonał w czasie dającym mu ósmą lokatę. Najszybszy przełamując dominację Sosselliego był Sora.

W klasyfikacji generalnej rajdu Sosselli wyprzedził Sorę (+34,7) i Lucianiego (+38,8). Robert Kubica ostatecznie zajął ósme miejsce.