Rajdy  »  Mistrzostwa Europy  »  Aktualności  »  Rajd du Valais - Reuche prowadzi, Tlustak liderem ERC
Maciej Oleksowicz

Rajd du Valais - Reuche prowadzi, Tlustak liderem ERC

2011-10-29 - Ł. Łuniewski     Tagi: Rajd du Valais, Wyniki, ME, ERC
Laurent Reuche, który wczoraj wskoczył na pozycję lidera Rajdu du Valais, pewnie prowadzi w klasyfikacji generalnej rajdu i zmierza po zwycięstwo w szwajcarskim rajdzie.

Na pierwszym, sobotnim odcinku specjalnym najlepszym czasem popisał się Nicolas Althaus, który wyprzedził Laurenta Reuche (+10,9) i Oliviera Burri (+15,2). Maciej Oleksowicz zanotował dopiero dwudziesty czas ze stratą 44,3 sekundy. Nicolas Althaus był także najszybszy na 12-kilometrowym odcinku Nendaz. Kolejne pozycje wywalczyli Laurent Reuche (+15,9) i Olivier Burri (+16,0). Maciej Oleksowicz został sklasyfikowany na szesnastym miejscu ze stratą 32,9 sekundy.

Zamykający zmagania na trasie pierwszej, sobotniej pętli 21-kilometrowy odcinek Verbier najszybciej pokonał Laurent Reuche, który wyprzedził Ursa Hunzikera (+19,7) i Antonina Tlustaka (+25,3). Maciej Oleksowicz zanotował blisko półtorej minuty straty.

W klasyfikacji generalnej rajdu Laurent Reuche wyprzedza Oliviera Burri'ego (+1:34,4) i Ursa Hunzikera (+3:10,2).

W klasyfikacji Mistrzostw Europy prowadzi czwarty w generalce Antonin Tlustak przed Maciejem Oleksowiczem (+5:44,1).