Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Wielkiej Brytanii: Mikkelsen w natarciu - kolejny wygrany oes Norwega
Rajd Wielkiej Brytanii 2014

Rajd Wielkiej Brytanii: Mikkelsen w natarciu - kolejny wygrany oes Norwega

2014-11-15 - P. Krupka     Tagi: Rajd Wielkiej Brytanii, WRC, Wyniki
Volkswagen na razie nie przegrał jeszcze żadnego odcinka specjalnego Rajdu Wielkiej Brytanii - po seriach Sebastiena Ogiera i Jari-Mattiego Latvali, dziś pora na Andreasa Mikkelsena, który wczoraj przedwcześnie zakończył jazdę. Dziś Norweg wygrał już dwukrotnie. Mimo otwierania trasy - warunki z każdym kolejnym przejazdem się pogarszają. Bardzo ciekawe wygląda walka o dwa niższe stopnie podium. Robert Kubica był jedenasty i takie samo miejsce zajmuje w klasyfikacji generalnej rajdu. OS10 - Clocaenog Main 1 (Długość OS: 13.74 km): Koszmarnie wyglądała "nawigacja" w wykonaniu Thierry'ego Neuville'a, który aż trzykrotnie przestrzeliwywał skrzyżowania, przez co stracił blisko 13 sekund. Belg wciąż zajmuje jednak piątą pozycję. Robert Kubica był jedenasty - problemem był jednak wyciekający olej przekładniowy po zakończeniu odcinka. Jak na razie Kubica kontynuuje jazdę bez większych przeszkód.
Rajd Wielkiej Brytanii 2014 - efektowny klip z shakedownu
Wygrał Andreas Mikkelsen, który o 1.2s pokonał Krisa Meeke oraz 2.4s Mikko Hirvonena. Ta dwójka radzi sobie na razie bardzo dobrze i wydaje się, że to właśnie oni - do spółki z Madsem Ostbergiem, który tym razem był czwarty, rozegra się walka o miejsca na podium. Pozycja Sebastiena Ogiera wydaje się na ten moment niezagrożona. Od momentu wizyty poza drogą Jari-Mattiego Latvali Francuz może pozwolić sobie na kontrolę swojego tempa.