Rajdy  »  Mistrzostwa Europy  »  Aktualności  »  Rajd Valasska: Zwyciężył Kresta, pechowy występ Polaków
Roman Kresta

Rajd Valasska: Zwyciężył Kresta, pechowy występ Polaków

2008-03-29 - Ł. Lach     Tagi: Bełtowski, Maciejewski
Czech Roman Kresta, były kierowca fabryczny Forda, ósmy w klasyfikacji sezonu WRC 2006, jadąc samochodem Mitsubishi Lancer Evo Evo IX był najszybszy na 8 z 13 odcinków specjalnych i po raz trzeci w karierze zwyciężył w Rajdzie Valasska, drugiej rundzie Międzynarodowych Mistrzostw Czeskiej Republiki. Drugie miejsce, po pechu rywala na przedostatnim odcinku specjalnym, wywalczył mistrz Czech i lider klasyfikacji, Vaclav Pech. Trzeci na mecie, Pavel Valousek przebił koło i przegrał 2. miejsce różnicą 3,4 sek. Za podium okupowanym przez trzy załogi w Mitsubishi Lancerach, znalazło się pierwsze z dwóch sklasyfikowanych S2000. W Rajdzie Valasska wystartowały cztery polskie załogi, ale do mety dotarła tylko jedna - Marcin Bełtowski i Paweł Drahan w Subaru Impreza N12. Start w Czechach, podobnie jak dla reszty Polaków, był dla nich treningiem przed Rajdem Krakowskim. Bełtowski zajął 28. miejsce ze stratą ponad 11 minut do Kresty.
Piotr Maciejewski dwukrotnie (w piątek i sobotę) wycofywał się z rajdu z powodu problemów technicznych ze swoim Suzuki Swift S1600. Mety nie ujrzały również dwie polskie załogi Citroenów C2 R2 - Maciej Mazek wycofał się przed przedostatnim odcinkiem tracąc 8. miejsce w klasie A6, a braci Dobrowolscy zrezygnowali z jazdy już w piątek.