Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Szwecji: Świetny Paddon na koniec pierwszego dnia
Rajd Szwecji 2016

Rajd Szwecji: Świetny Paddon na koniec pierwszego dnia

2016-02-13 - P. Krupka     Tagi: Rajd Szwecji, WRC
Hayden Paddon skutecznie broni honoru Hyundaia w Rajdzie Szwecji. Nowozelandczyk, mający niewielkie doświadczenie na śniegu, dobrze poradził sobie w trudnych warunkach, jakie w piątek panowały w Szwecji. Na trasie, mało przypominającej wcześniejsze edycje rajdu, wygrał dwa ostatnie odcinki specjalne. W klasyfikacji generalnej ustępuje jedynie Sebastienowi Ogierowi. OS9 - Torsby 2 (Długość OS: 16.48 km): Na ostatnim oesie dnia Paddon pokonał Sebastiena Ogiera o 4.0s, a trzeci był Dani Sordo w drugim Hyundaiu. Kolejne trzy pozycje z identycznym czasem zajęli Mads Ostberg, Andreas Mikkelsen oraz Ott Tanak.

W czołowej dziesiątce nie doszło do żadnych zmian. Komfortowo prowadzi Ogier, natomiast o drugie miejsce zacięcie walczą Paddon, Ostberg, Tanak, Sordo i Mikkelsen.
Rajd Szwecji 2016Rajd Szwecji 2016
Hubert Ptaszek ukończył pierwszy dzień rajdu bez większych problemów i zajmuje w nim 25. miejsce, a jednocześnie 11. w klasyfikacji WRC2, na 14 załóg sklasyfikowanych.
WRC, Rajd Szwecji 2016: po OS9 z 21 (oficjalnie 13) (TOP10)