Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Szwecji: Ogier nie pozostawia wątpliwości - 28 punktów dla Francuza!
Rajd Szwecji 2016

Rajd Szwecji: Ogier nie pozostawia wątpliwości - 28 punktów dla Francuza!

2016-02-14 - P. Krupka     Tagi: Rajd Szwecji, WRC
Fenomenalny początek sezonu Sebastiena Ogiera. Francuz nie zwalniał tempa na odcinku Power Stage i choć nie musiał, zdobył trzy dodatkowe punkty za najlepszy czas. Dwa oczka za drugą pozycję zdobył Andreas Mikkelsen, a jedno Kris Meeke. Ogier po dwóch rundach WRC ma już 56 punktów na koncie i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji mistrzostw świata.

OS21 Värmullsåsen 2 (Power Stage) - 15.87 km:
Na ostatnim oesie nie było zbyt wiele emocji - fantastyczne tempo zaprezentował Ogier, który o 3.4s pokonał partnera z Volkswagena, Andreasa Mikkelsena. Trzeci czas, o ułamki sekund lepszy od Thierry'ego Neuville'a, miał Kris Meeke. Dalej uplasowali się Jari-Matti Latvala, Hayden Paddon oraz Mads Ostberg. Hayden Paddon ściął jeden z drewnianych słupków i uszkodził chłodnicę, którą musiał "załatać" za linią mety.

Na mecie rajdu Ogier miał pół minuty przewagi nad Paddonem. Nowozelandczyk z kolei o kolejne pół minuty pokonał Ostberga. Mikkelsen stracił 15 sekund do podium. Dobre piąte miejsce zajął Ott Tanak, na oponach DMACK. Szósty czas uzyskał w rajdzie Dani Sordo. Siódme miejsce miał jadący gościnnie Henning Solberg. Craig Breen bardzo cieszył się z punktów za ósme miejsce.
Rajd Szwecji 2016Rajd Szwecji 2016
W WRC-2 wygrał Elfyn Evans, świetnie reklamując w ten sposób poprawioną w tym roku Fiestę R5. Druga pozycję zajął Pontus Tidemand, a trzecie Teemu Suninen obaj Skoda Fabia R5).

Ogier ma już 56 punktów (komplet) po dwóch startach. Drugie miejsce zajmuje Andreas Mikkelsen (33 punkty), a trzeci jest Mads Ostberg (27 punktów). Dalej plasują się kierowcy Hyundaia: Sordo, Paddon i Neuville.
WRC, Rajd Szwecji 2016: klas. końcowa (TOP10)