Rajdy  »  Mistrzostwa Europy  »  Aktualności  »  Rajd Sibiu: Jedna dziesiąta na korzyść Bouffiera po 1. pętli
Rajd Sibiu 2013

Rajd Sibiu: Jedna dziesiąta na korzyść Bouffiera po 1. pętli

2013-07-26 - P. Krupka     Tagi: ERC, Rajd Sibiu
Bryan Bouffier od zwycięstwa na pierwszej pętli Rajdu Sibiu rozpoczął drugą połowę sezonu Rajdowych Mistrzostw Europy. Rzut oka na stawkę tej rundy ERC pozwala z łatwością stwierdzić, że w walce o wygraną liczyć się będzie trzech zawodników, którzy w komplecie meldowali się w TOP3 na obu popołudniowych odcinkach. OS1 - Dobârca 1(Długość OS: 6.92 km): Rajd rozpoczął się około południa, przy słonecznej, upalnej pogodzie: temperatury dochodziły do 35 stopni C. Mający doświadczenie w rumuńskich mistrzostwach Francois Delecour wygrał pierwszą próbę, osiągając czas lepszy o zaledwie 0.2s od lidera ERC Jana Kopecky'ego. Trzeci czas wykręcił Bryan Bouffier, który stracił 3 sekundy do swojego rodaka.
Rajd Sibiu 2013Rajd Sibiu 2013
Czwartą pozycję zajął Edwin Keleti - najlepszy z grona miejscowych kierowców, a zarazem najlepszy w kategorii Production Cup. Tylko o 0.7s gorszy był Witalij Puszkar z Ukrainy, także jadący Evo X. Dalsze trzy miejsca przypadły w udziale kolejnym rumuńskim zawodnikom: szósty był Valentin Porcisteanu, siódmy Marco Tempestini a ósmy Bogdan Marisca. TOP10 uzupełnili Węgier Gergely Szabo oraz Rumun Dan Girtofan. Liderem ośki jest Sebastian Barbu w Citroenie DS3 R3T.
OS2 - Crinti 1 (Długość OS: 27.00 km): Drugi oes to problemy techniczne kilku kierowców. Awarię wspomagania miał Jan Kopecky, który stracił aż 13 sekund do zwycięzcy tego odcinka specjalnego, którym został Bryan Bouffier. Gergely Szabo miał tę samą przypadłość w swoim Lancerze Evo X. David Botka - rewelacja kwalifikacji i shakedownu, zmagał się z problematyczną turbiną. Witalij Puszkar miał kłopot z hamulcami a Jaroslav Orsak z układem wydechowym.
Bouffier wygrał oes z przewagą 3.1s nad Delecourem, co dało młodszemu w Francuzów prowadzenie w rajdzie, ale tylko 0.1s przed weteranem rajdów. Czwarty był Valentin Porcisteanu, a wysokie piąte miejsce zajął startujący po dłuższej przerwie Toshi Arai w Subaru Imprezie. Szósty był Andrea Smiderle. W czołowej dziesiątce znaleźli się również Edwin Keleti, Marco Tempestini, Dan Girtofan i Simone Tempestini. Porcisteanu wyprzedził Keletiego w klasyfikacji aut produkcyjnych.