Rajdy  »  Rajdowy Puchar Polski  »  Aktualności  »  Rajd Rzeszowski - wyniki PPZM: Nowocień po walce z Szeją
Rajd Rzeszowski - wyniki PPZM: Nowocień po walce z Szeją

2007-08-11 - Ł. Lach     Tagi:
W drugi dzień 16. Rajdu Rzeszowskiego na trasę wyruszyły załogi startujące w Pucharze PZM. Z 55 załóg zgłoszonych, do walki stanęło ostatecznie 50 teamów. Podobnie jak uczestnicy RSMP mieli oni dziś do pokonania 8 odcinków specjalnych.

Rajdowa druga liga ruszała na trasę po kolegach z mistrzostw Polski. Jak zawsze w przypadku rund łączonych, pucharowicze nie byli zadowoleni z faktu, że ich rajd odbywa się w cieniu imprezy wyższej rangi.

Wygrał Mariusz Nowocień z Michałem Marculą w Peugeocie 306 klasy N3 i tym samym umocnili się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu. Drugi, ze stratą 27 sekund był v-ce lider PPZM Sławomir Sawicki (Renault Clio A7) i on także umocnił się na drugiej pozycji. Udany występ zaliczył Krystian Pachuta (Opel Astra A7) i zajął trzecie miejsce.

Po dwóch odcinkach prowadził Mariusz Małyszczycki, który przyzwyczaił nas do swojego czerwonego Citroena C2, tym razem startował Skodą Felicją KitCar. Auto już na trzecim odcinku odmówiło posłuszeństwa i nowym liderem rajdu został Nowocień. Na drugim miejscu ze stratą 24 sekund byli bracia Szeja.
Konsekwentna, szybka jazda sprawiła, że strata topniała w oczach i po OS6 Jarosław Szeja w swoim małym Peugeocie 106 zdołał wyjść na prowadzenie, sekundę przed Nowocieniem, któremu dodatkowo na przełomie wodnym zgasło auto na 20 sekund. Do sensacji na mecie nie doszło, ponieważ wysiłki Szeji zniweczyła awaria techniczna 106-tki na przedostatnim odcinku rajdu.

Sławomir Sawicki dopiero na ostatnim odcinku wyprzedził Krystiana Pachute i dzięki temu zajął 2 miejsce, różnica na mecie wyniosła pół sekundy!

Na trudnych, śliskich i technicznych odcinkach skapitulowało w sumie 16 załóg. Wiele z tych, które ukończyły zaliczyło nieplanowane wizyty w rowach i poboczach. Kierowcy z mniejszym budżetem nie dysponowali oponami na deszcz, więc na mokrych odcinkach można było zaobserwować dantejskie sceny.