Rajdy  »  Mistrzostwa Polski  »  Aktualności  »  Rajd Rzeszowski: Grzyb liderem po pierwszej pętli
Grzegorz Grzyb Peugeot 207 S2000 Rajd Rzeszowski

Rajd Rzeszowski: Grzyb liderem po pierwszej pętli

2009-08-07 - Ł.Łuniewski     Tagi: Rajd Rzeszowski, Wyniki, RSMP, Grzegorz Grzyb

Grzegorz Grzyb w Peugeocie 207 S2000 jest liderem po pierwszej pętli Rajdu Rzeszowskiego, który w tym roku stanowi rundę mistrzostw Polski oraz Słowacji.

Już pierwszy odcinek dzisiejszego dnia przyniósł wiele emocji. Tuż po starcie z trasy wypadła węgierska załoga Andras Hadik/Istvan Juhasz w Subaru Imprezie. Na trasę musiała wjechać karetka pogotowia oraz straż pożarna po czym oes został przerwany. Istvan Juhasz doznał urazu biodra i został odwieziony do szpitala.

Kłopoty mieli też Michał Sołowow (problemy z skrzynią biegów), Josef Beres (kapeć), Leszek Kuzaj (zmiana koła na trasie) oraz Bryan Bouffier w którego Lancerze zdefektowała jednostka napędowa.

Oes padł łupem Grzyba, który o 18,5 sekundy wyprzedził Kajetanowicza.

Drugi oes po porannych przygodach wystartował z 15-minutowym opóźnieniem. Grzyb ponownie odnotował najlepszy czas, 4,7 sekund lepszy od odrabiającego starty Kuzaja. 5,2 sekundy stracił Michał Sołowow, a wicelider rajdu Kajetan Kajetanowicz 6,2.

Ostatni oes pierwszej pętli, 15-kilometrowa Handzlówka również najszybciej pokonał Grzegorz Grzyb. Kierowca Peugeota 207 S2000 o 0,8 sekundy wyprzedził Kajetana Kajetanowicza i o 3,6 sekundy Tomasza Kuchara.

W klasyfikacji generalnej rajdu Grzyb ma już 25,5 sekundy przewagi nad Kajetanem Kajetanowiczem oraz 41,4 sekundy przewagi nad Sołowowem.