Rajdy  »  Rajdowy Puchar Polski  »  Aktualności  »  Rajd Rzeszowski - Chuchała liderem, Sokół w szpitalu
Wojciech Chuchała

Rajd Rzeszowski - Chuchała liderem, Sokół w szpitalu

2010-08-07 - Ł. Łuniewski     Tagi: Rajd Rzeszowski, Wyniki, RPP, Chuchała, Sokół
Wojciech Chuchała za kierownicą Hondy Civic Type-R prowadzi w stawce RPP po trzech odcinkach Rajdu rzeszowskiego.

Chuchała wygrał pierwszy oes zmagań zostawiając za swoimi plecami Janika, który stracił 2,3 sekundy i Tutaja (+6,1).

Na odcinku dachował jadący Mitsubishi Lancerem Grzegorz Dul. Na Konieczkowej dotychczasowy wicelider rajdu Janik wypadł z trasy. Zwycięzcą został Chuchała, który o sześć sekund wyprzedził Hankiewicza i o 11,4 sekundy Kołtuna.

Próba została przerwana po wypadku załogi Kamieński/Sokół. Znany z komentowania m.in. wyścigów Mikołaj Sokół trafił do szpitala z urazem kręgosłupa. Na trzecim odcinku specjalnym najlepszym czasem popisał się Hankiewicz, który o 2,3 sekundy wyprzedził Chuchałę i o 8,2 sekundy Brożyniaka.

W klasyfikacji generalnej Chuchała posiada 14,7 sekundy przewagi nad Hankiewiczem i 32,5 sekundy nad Tutajem.