Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Portugalii: Wciąż czterech w walce o zwycięstwo
Rajd Portugalii 2015

Rajd Portugalii: Wciąż czterech w walce o zwycięstwo

2015-05-23 - P. Krupka     Tagi: Rajd Portugalii, WRC
Jari-Matti Latvala nie może zbudować sobie przewagi na prowadzeniu w Rajdzie Portugalii. Kierowca Volkswagena wciąż ma niewielą przewagę nad Krisem Meeke. W niedzielę groźni mogą być Sebastien Ogier i Andreas Mikkelsen. Robert Kubica cały czas jedzie swoim tempem, dającym na razie dziewiątą pozycję, z nadziejami na nieco lepszą lokatę. OS11 - Baião 2 Długość OS: 18.57 km: Świetnie pojechał Sebastien Ogier, który o 2.8s pokonał Latvalę i o 4.1s Mikkelsena. Czwarty był Kris Meeke, ale Brytyjczyk utrzymał pozycję wicelidera. Kubica zajął dziewiąte miejsce.

Polak był wolniejszy od zwycięzcy oesu o 19.9s. Mads Ostberg zaczął mieć problemy z silnikiem. Martin Prokop przestrzelił jedno ze skrzyżowań.
Rajd Portugalii 2015Rajd Portugalii 2015
OS12 - Marão 2 Długość OS: 26.46 km: Ogier wygrał drugi oes z rzędu i można się spodziewać, że w niedzielę nie sprzeda tanio skóry, chcąc wygrać kolejny w tym roku rajdu. Francuz pokonał Latvalę o 1.9s, a Meeke'a o 3.7s. Czwarty był Mikkelsen, a Kubica zajął siódme miejsce.
Ostberg po kolejnych problemach z silnikiem spadł na ósme miejsce w klasyfikacji, a Kubica utrzymał dziewiąte. Liderem w WRC-2 pozostał Nasser Al-Attiyah przed duetem Skody. Esapekka Lappi wyprzedził jednak Pontusa Tidemanda.
WRC, Rajd Portugalii 2015: po OS12 z 16 (czołowa 10.)