Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Portugalii: Meeke nie daje rady, Latvala walczy z Ogierem
Rajd Portugalii 2015

Rajd Portugalii: Meeke nie daje rady, Latvala walczy z Ogierem

2015-05-24 - P. Krupka     Tagi: Rajd Portugalii, WRC
Kris Meeke do tej pory jako jedyny nawiązywał walkę z zawodnikami Volkswagena, ale teraz wygląda na to, że może uciec mu miejsce na podium. Na trzecią pozycję awansował już bowiem Andreas Mikkelsen. Z kolei znów oes wygrał Sebastien Ogier, dzięki czemu strata do Latvali ponownie się zmniejszyła. Volkswagen już wczoraj pozwolił swoim kierowcom na wolną rękę w walce o triumf. OS14 - Fafe 1 (Długość OS: 11.15 km): W klasyfikacji doszło do dwóch przetasowań w TOP10. Andreas Mikkelsen (+3.5s) po zajęciu trzeciego miejsca na OS14 przesunął się przed Krisa Meeke(+5.0s) na miejsce trzecie. Mads Ostberg po rozwiązaniu problemów z doładowaniem zajął siódme miejsce i awansował przed Haydena Paddona, także na siódmą lokatę.
Rajd Portugalii 2015Rajd Portugalii 2015
Kubica zajął dziesiątą pozycję na oesie i w klasyfikacji wciąż jest dziewiąty, bez szans na awans choćby o jedno miejsce. Liderem WRC-2 pozostaje Nasser Al-Attiyah, który jest coraz bliżej pokonania fabrycznego duetu Skody w Fabiach R5. Zostały jeszcze dwa oesy do przejechania, w tym punktowany Power Stage na koniec.
W generalce prowadzi Latvala, ale ma tylko 7.8s przewagi nad Ogierem. Trzeci jest Mikkelsen (+22.9s), a czwarty Meeke (+23.3s).