Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Portugalii: Latvala utrzymał dystans przed Power Stage
Rajd Portugalii 2015

Rajd Portugalii: Latvala utrzymał dystans przed Power Stage

2015-05-24 - P. Krupka     Tagi: Rajd Portugalii, WRC
Przerwana została znakomita passa Sebastiena Ogiera. Jari-Matti Latvala wygrał OS15 i oddalił się od Francuza na kilkanaście sekund. Robert Kubica utrzymał z kolei dziewiąte miejsce i jest bliski zdobycia pierwszych punktów w sezonie.

OS15 - Vieira do Minho (Długość OS: 32.35 km): Przewaga Latvali nad Ogierem wyniosła na tym oesie 2.6s, a w generalce to już 10.4s. Trzecie miejsce zajął Mikkelsen, który z kolei próbuje uciec Krisowi Meeke. Brytyjczyk zajął piąte miejsce. Mads Ostberg uzyskał czwarty czas i awansował przed Daniego Sordo w klasyfikacji rajdu. Robert Kubica zajął dopiero 11. miejsce na OS15, utrzymując dziewiątą pozycję w generalce, między Haydenem Paddonem i Martinem Prokopem.