Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Portugalii: Kubica zaczął spokojnie, ale złapał kapcia. Latvala liderem po pętli
WRC w sezonie 2015

Rajd Portugalii: Kubica zaczął spokojnie, ale złapał kapcia. Latvala liderem po pętli

2015-05-22 - P. Krupka     Tagi: Rajd Portugalii, WRC
Jari-Matti Latvala został liderem Rajdu Portugalii po pierwszej piątkowej pętli. Kierowca Volkswagena był najszybszy na OS4, wychodząc na prowadzenie. Wcześniej prowadzili Dani Sordo z Hyundaia i Andreas Mikkelsen z Volkswagena. Po wczorajszym czwartym czasie na superoesie, dziś Robert Kubica rozpoczął dzień od bardzo spokojnej jazdy. Polak zamyka pierwszą dziesiątkę. Sebastien Ogier, który otwiera trasę, jest dopiero siódmy, tracąc do Latvali już blisko pół minuty. OS2 - Ponte de Lima 1 (Długość OS: 27.53 km): Pierwszy poważny oes rajdu zapisał na swoje konto Dani Sordo, który o 1.3s pokonał Otta Tanaka i o 2.8s Andreasa Mikkelsena. To Hiszpan został nowym liderem rajdu, spychając w tył Mikkelsena. Robert Kubica zajął dziewiąte miejsce, będąc wolniejszym od Sordo o 18.9s. Z ukończeniem odcinka miał problemy Elfyn Evans, w którego nowej Fieście RS WRC awarii uległa elektryka. Brytyjczyk ostatecznie osiągnął metę z godzinną stratą.
WRC w sezonie 2015WRC w sezonie 2015
OS3 - Caminha 1 (Długość OS: 18.05 km): Oes wygrał Ostberg, a nowym (starym) liderem został Andreas Mikkelsen, który najszybszy już na OS1. Drugi czas miał Latvala (+0.3s), a trzeci Kris Meeke (+1.4s). Na czwarte miejsce spadł Dani Sordo. Kubica ponownie zajął dziewiąte miejsce i ta sama pozycja przypadała mu w klasyfikacji generalnej.
OS4 - Viana do Castelo 1 (Długość OS: 18.76 km): Jari-Matti Latvala, jadący z dość odległej pozycji startowej, zdecydowanie pokonał rywali. Drugi był zaskakująco Hayden Paddon (+5.6s), a trzeci Kris Meeke (+6.3s). Kubica był jedenasty, ze stratą 37.8s. Polak na mecie rozczarowany tłumaczył, że nie wie, gdzie przebił oponę. Spadł na dziesiąte miejsce w rajdzie, tracąc do lidera już 1:01.5s.
A prowadzi Latvala, drugi jest Meeke (+6.1s), a trzeci Mikkelsen (+9.2s). Kolejne miejsca zajmują Sordo, Tanak, Ostberg i Ogier. W WRC-2 prowadzenie objął Nasser Al-Attiyah.