Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Polski: Rewelacyjny Tanak, Ogier nie zużywa opon
Rajd Polski 2015

Rajd Polski: Rewelacyjny Tanak, Ogier nie zużywa opon

2015-07-03 - P. Krupka     Tagi: Rajd Polski, WRC
Ott Tanak wygrał kolejne odcinki specjalne w Rajdzie Polski czym umocnił się na pozycji lidera, ale jest daleki od bezpiecznej przewagi. Zajmujący drugie miejsce Andreas Mikkelsen traci tylko 9.3s po pięciu odcinkach specjalnych. Robert Kubica spadł na ósmą pozycję. Sebastien Ogier jest na razie trzeci - Francuz zauważa, że szybkie mazurskie szutry bardzo delikatnie obchodzą się na razie z ogumieniem. Warunek - otwieranie trasy. Inni kierowcy mieli na ten temat inne zdanie. OS4 - Babki 1 (Długość OS: 14.65 km): Tanak o 3.4s wygrał z Ogierem. Trzeci czas miał Andreas Mikkelsen. Robert Kubica zajął dziewiątą pozycję. W klasyfikacji generalnej dwie pierwsze lokaty nie zmieniły się, natomiast Sebastien Ogier wyprzedził Jari-Mattiego Latvalę w boju o trzecią pozycję.
Rajd Polski 2015Rajd Polski 2015
OS5 - Stanczyki 1 (Długość OS: 39.12 km): Oes o imponującej długości 39km wygrał znów Tanak i powiększył przewagę nad Mikkelsenem do 9.3s. Trzeci czas należał do Ogiera. Kubica w swoim tempie zajął siódmą pozycję, a w generalce utrzymał miejsce ósme.

W WRC-2 liderem jest obecnie Esapekka Lappi w Skodzie Fabii R5, wyprzedzający Karla Kruudę i partnera zespołowego Pontusa Tidemanda.