Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Polski: Ogier obronił zwycięstwo! Kubica na mecie, Latvala uderza w drzewo
Rajd Polski 2015

Rajd Polski: Ogier obronił zwycięstwo! Kubica na mecie, Latvala uderza w drzewo

2015-07-05 - P. Krupka     Tagi: Rajd Polski, WRC
Inaczej niż w niektórych tegorocznych rajdach, Power Stage w Rajdzie Polski miał duże znaczenie dla klasyfikacji czołówki. Sebastien Ogier obronił kilka sekund przewagi nad Andreasem Mikkelsenem i wygrał, a na podium zmieścił się jeszcze Ott Tanak, rewelacja rajdu. Jari-Matti Latvala przy próbie pogoni za Estończykiem uderzył w drzewo, ale dojechał do mety.

OS19 - Baranowo 2 (Power Stage) Długość OS: 14.60 km: Ogier był dzisiaj niepokonany, ale na Power Stage zdobycie trzech punktów nie przyszło mu łatwo. Ott Tanak stracił zaledwie  0.1s. Trzeci był Andreas Mikkelsen. Ci kierowcy zdobyli odpowiednio 3,2,1 punkt.
Jako czwarty uplasował się Kris Meeke, a dzięki przebitej oponie Roberta Kubicy Brytyjczyk awansował o jedno miejsce kosztem Polaka, wskakując na siódme miejsce.

Była to jedyna zmiana pozycji w czołowej dziesiatce rajdu. W klasyfikacji WRC-2 triumf odnosi Skoda. Esapekka Lappi zajął 12. miejsce w rajdzie, a Pontus Tidemand - 13. Za nimi znalazł się Karl Kruuda.

Wśród polskich kierowców z reszty stawki najlepiej poradził sobie Maciej Oleksowicz, pokonując Krzysztofa Hołowczyca, sklasyfikowanego jedno miejsce dalej.