Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Polski: Kubica dziś niżej, prowadzenie Tanaka. Średnia 131km/h!

Rajd Polski: Kubica dziś niżej, prowadzenie Tanaka. Średnia 131km/h!

2015-07-03 - P. Krupka     Tagi: Rajd Polski, WRC
Ott Tanak został nowym liderem Rajdu Polski po trzecim odcinku specjalnym. Po drugim prowadził Andreas Mikkelsen. Robert Kubica na razie zajmował dwukrotnie pozycje w drugiej połowie czołowej dziesiątki i spadł na siódme miejsce. Z drogi wypadł lider mistrzostw świata WRC-2, Nasser Al-Attiyah.
OS2 - Górkło (Długość OS: 13.00 km): Pierwszy poranny oes wygrał Mikkelsen (ze średnią szybkością 131km/h!), który pojechał o pół sekundy szybciej od Tanaka i o 1.5s szybciej od Krisa Meeke. Kubica zajął dziewiąte miejsce, pomiędzy Haydenem Paddonem a Madsem Ostbergiem. Sebastien Ogier stracił prowadzenie na rzecz Mikkelsena zajmując na OS2 piąte miejsce.
OS3 - Gołdap 1 (Długość OS: 14.75 km): Oesowa wygrana Tanaka pozwoliła mu na objęcie fotela lidera. Drugi był Mikkelsen, a trzeci Jari-Matti Latvala. Czwarty czas uzyskał Paddon, przed Ogierem. Kubica był tym razem szósty, a w klasyfikacji generalnej zsunął się na siódme miejsce. Do Tanaka traci 13.8s. Kierowcy coraz częściej narzekają na kurz na trasie.