Rajdy  »  Mistrzostwa Europy  »  Aktualności  »  Rajd Polski: Kajetanowicz wygrywa! Bouffier nie odrobił strat
Rajd Polski 2013

Rajd Polski: Kajetanowicz wygrywa! Bouffier nie odrobił strat

2013-09-15 - P. Krupka     Tagi: Kajetanowicz, Rajd Polski, ERC, Eurosport
Kajetan Kajetanowicz nie stracił przewagi, jaką miał przed ostatnim odcinkiem specjalnym nad Bryanem Bouffierem i wygrał Rajd Polski - eliminację Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Rajdowych Mistrzostw Europy. Za kierowcami Fiesty R5 i Peugeota 207 S2000 uplasował się Jan Kopecky w Skodzie Fabii S2000. OS13 - Mateuszek 2 (Długość OS: 26.02 km): Przed ostatnim oesem Kajto zachowywał sporą, ale niegwarantującą niczego przewagę 19 sekund przed Bouffierem. Mimo to, nie zamierzał zwalniać tempa i od samego startu jechał bardzo ostro. Okazało się, że odcinek ponownie pokonał najszybciej z całej stawki i zostawił za sobą Jana Kopecky'ego (+1.1s) i Michała Kościuszkę (+2.8s). Bryan Bouffier nie dał rady dotrzymać kroku Kajetanowiczowi i stracił 4.6s.
Rajd Polski 2013Rajd Polski 2013
Na ostatnim odcinku doszło do dużych zmian w czołowej dziesiątce rajdu. Wielkiego pecha miał Craig Breen, który przebił oponę i spadł w generalce na siódme miejsce. Wyprzedzili go Kościuszko i Krzysztof Hołowczyc. Bez opony na metę wjechał Michał Sołowow - na kapciu jechał od 6. kilometra oesu. Problemy miał również Martin Kangur, na czym skorzystał Zbigniew Staniszewski, awansując na ósme miejsce.
W klasyfikacji Production Cup zwyciężył Dominykas Butvilas z Litwy, który pokonał Wojciecha Chuchałę oraz Toshiego Arai. Prowadzenie w cyklu ERC zachował oczywiście Jan Kopecky.

Przypomnijmy, że już wczoraj Kajto zapewnił sobie również czwarty w karierze tytuł mistrza Polski. To drugie zwycięstwo Kajetanowicza w mistrzostwach Europy (po Rajdzie Polski 2010), a także pierwszy triumf samochodu Ford Fiesta R5 w tej serii.
Rajd Polski - klas. końcowa (czołowa 10)