Rajdy  »  Mistrzostwa Europy  »  Aktualności  »  Rajd Mille Miglia - Andreucci prowadzi, Robert Kubica wygrywa dwa odcinki
Robert Kubica

Rajd Mille Miglia - Andreucci prowadzi, Robert Kubica wygrywa dwa odcinki

2010-04-24 - M. Jermakow     Tagi: Kubica, Oleksowicz, Rajd Mille Miglia, ERC, Andreucci
Paolo Andreucci jadący Peugeotem 207 S2000 powiększył swoją przewagę do 28,6 sekund i pewnie prowadzi. Drugi jest Giandomenico Basso, który stracił sporo czasu na pierwszym oesie kiedy złapał kapcia. Na trzecim miejscu plasuje się Luca Rosetti. Dzień świetnie rozpoczął Robert Kubica - dwa pierwsze odcinki w klasie wygrał, a na trzecim był piąty. Pierwszy dzisiejszy oes zapisał na swoje konto Luca Rosetti. 1,2 sekundy gorzej od zwycięzcy pojechał lider rajdu. Trzeci był Renato Travaglia (+9,8). Robert Kubica pewnie wygrał oes w klasie A6 i był 21 w generalce. Drugi z Polaków, Maciek Oleksowicz uplasował się na 40 pozycji. Na dziewiątym oesie, 14-to kilometrowej próbie Capovalle znów najszybszy okazał się Luca Rosetti. Drugi był Andreucci (+4,2), a trzeci Giandomenico Basso (+4,9). Świetny czas zanotował Robert Kubica. Etatowy kierowca F1 pewnie wygrał klasę, a w generalce był 14 (+31,1) i ustąpił tylko jednej ośce.
Oleksowicz był 27 (+45,5). Dziesiąty oes to zwycięstwo Renato Travalii. Drugi czas zanotował Basso (+0,9), a trzeci był Luca Rosetti(+3,0). Lider rajdu - Paolo Andreucci uplasował się na szóstej pozycji i zmniejszył swoją przewagę nad goniącym go Basso.

Po wypadku jednej z załóg oes przerwano, a Robertowi Kubicy nadano czas 14,7 sekundy gorszy od zwycięzcy klasy A6. Maciej Oleksowicz ukończył odcinek na 25 pozycji i przed ostatnią pętlą jest 29 w generalce.

Rajd zdominowany jest przez auta S2000. Pierwsza rajdówka innej specyfikacji - Renault Clio R3 plasuje się dopiero na 13 pozycji. Świetnie spisują się też włoscy kierowcy - pierwszy zawodnik spoza tego kraju, Jan Kopecky, zajmuje 10 miejsce.

Pierwszy odcinek drugiej pętli rozpocznie się o 13.08.