Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Meksyku: Ulice dla Neuville'a, superoesy dla Ogiera

Rajd Meksyku: Ulice dla Neuville'a, superoesy dla Ogiera

2016-03-04 - P. Krupka     Tagi: Rajd Meksyku, WRC
Sebastien Ogier prowadzi po pierwszym dniu Rajdu Meksyku. Francuski kierowca wygrał dwa przejazdy superoesu, ale nie był pierwszym liderem. OS1, czyli uliczny przejazd, wygrał bowiem Thierry Neuville i to właśnie Belg prowadził przez krótki czas. Drugie miejsce po OS3 zajmuje właśnie Neuville, a trzeci jest Jari-Matti Latvala.
Na pierwszym oesie największym zaskoczeniem był drugi czas Lorenzo Bertelliego, który był o 0.1s od wygrania pierwszego oesu w mistrzostwach świata. Za Włochem znaleźli się Ogier, Latvala i Ott Tanak.

Przejazdy superoesu to już popis Sebastiena Ogiera. Francuz wyprzedził w klasyfikacji tercet Hyundaia. Drugi był Dani Sordo, trzeci Neuville, a czwarte miejsce przypadło Haydenowi Paddonowi. Ogier został liderem, Latvala awansował na trzecie miejsce.
Odcinek testowy Rajdu Meksyku 2016
Różnice na OS3 znów były niewielkie. Ogier wyprzedził Mikkelsena tylko o 0.6s. Trzeci był Andreas Mikkelsen (+0.8s). Dalej znaleźli się Latvala i Sordo.
Ogier w generalce ma 1.7s przewagi nad Neuvillem po OS3. Trzeci jest Latvala i traci 3.3s. Dalej plasują się Mikkelsen (+3.8s), Sordo (+4.1s). Hayden Paddon spadł na szóstą pozycję.
W WRC-2 prowadzi Armin Kremer przed Teemu Suninenem i Nicolasem Fuchsem. Hubert Ptaszek zajmuje siódme miejsce, ze stratą 17.3s do lidera tej kategorii.