Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Meksyku: Kubica czwarty na początek dnia, Tanak już wypadł
Rajd Meksyku 2015

Rajd Meksyku: Kubica czwarty na początek dnia, Tanak już wypadł

2015-03-06 - P. Krupka     Tagi: Rajd Meksyku, WRC, Wyniki
Wydarzeniem trzeciego odcinka specjalnego Rajdu Meksyku było niewątpliwie opuszczenie drogi przez Otta Tanaka. Kierowca M-Sportu wraz ze swoim pilotem wyszli cało z dość groźnego wypadku, ale to dla nich koniec jazdy. Robert Kubica spisał się bardzo dobrze, notując czwarty wynik, a wygrał Kris Meeke. Liderem pozostał Sebastien Ogier
Rajd Meksyku 2015Rajd Meksyku 2015
OS3 - Los Mexicanos 1 (Długość OS: 9.91 km): Był to pierwszy poważny oes w rajdzie, po dwóch czwartkowych superoesach. Kris Meeke pokonał Thierry'ego Neuville'a o zaledwie pół sekundy. Trzeci był startujący jako pierwszy i przecierający trasę Sebastien Ogier. Znakomite czwarte miejsce zajął Kubica, który na trasę wyjeżdża przez dwa dni dopiero jako dwunasty. Za naszym zawodnikiem znalazł się Jari-Matti Latvala.
"Było w porządku, dość gładki dla nas oes. Nieco brakowało nam mocy na podjazdach." - powiedział na mecie Kubica. Polak był wolniejszy o 1.8s.

Po wypadnięciu Tanaka konieczne okazało się wstrzymanie startujących kierowców po tym, jak na trasę wyjechał Lorenzo Bertelli. Włoch jechał zaraz po Kubicy.
Liderem pozostał Ogier, ale jego przewaga nad Neuvillem stopniała do zaledwie 0.2s. Na trzecie miejsce awansował Meeke, a na szóste Kubica.