Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Meksyku: Hubert Ptaszek już drugi w WRC-2! Latvala lideruje
Rajd Meksyku 2016

Rajd Meksyku: Hubert Ptaszek już drugi w WRC-2! Latvala lideruje

2016-03-05 - P. Krupka     Tagi: Rajd Meksyku, WRC
Hubertowi Ptaszkowi świetnie idzie jak na razie w Rajdzie Meksyku. Polski zawodnik wykorzystuje błędy rywali i zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji WRC-2, ustępując tylko Teemu Suninenowi. W rajdzie wciąż prowadzi Jari-Matti Latvala, mający już bardzo dużą przewagę nad Sebastienem Ogierem - gdy na kolejnej pętli sytuacja zostanie utrzymana a Francuz wyjedzie w końcu na oczyszczoną już drogę w niedzielę, jako ostatni w stawce WRC, nie będzie już raczej mieć szansy odrobienia tych strat. OS11 - Ibarrilla (Długość OS: 30.38 km): Latvala o 13.7s wyprzedził Neuville'a. Trzeci był Paddon (14.1s). Dalej uplasowali się Mikkelsen, Ogier i Sordo. Hubert Ptaszek awansował w klasyfikacji WRC-2. Jazdę zakończył Eric Camilli, który po raz kolejny rozbił samochód. Mads Ostberg na mecie donosił o problemach ze skrzynią biegów.
Rajd Meksyku 2016Rajd Meksyku 2016
OS12 - Otates 1 (Długość OS: 42.62 km): Na kolejnej próbie znów najlepszy był Latvala, a Volkswagen skompletował TOP3. Drugi Mikkelsen stracił 18.2s, a trzecie miejsce zajął Ogier (+21.7s). Dalej znaleźli się Sordo, Ostberg oraz Guerra. Na trasie zatrzymał się Kremer, a Hayden Paddon na mecie zjawił się z poluzowanym tylnym kołem.
OS13 - El Brinco 1 (Długość OS: 7.15 km): Latvala wygrał także ostatni oes tej pętli, o 0.4s pokonując Mikkelsena oraz o sekundę Sordo. Czwarty był Paddon, a piąty Ogier. Ostberg zajął szóste miejsce. Hubert Ptaszek awansował już na 11. miejsce w klasyfikacji generalnej, a w WRC-2 przegrywa tylko z Teemu Suninenem!
WRC, Rajd Meksyku 2016: po OS13 z 21 (TOP10)