Rajdy  »  Mistrzostwa Polski  »  Aktualności  »  Rajd Lotos po OS6 - Gabryś nowym liderem
Rajd Lotos po OS6 - Gabryś nowym liderem

2007-07-28 - Ł. Lach     Tagi:
Druga pętla rajdu składała się z kolejnego przejazdu oesów Kłosowo, Piekiełko, Sianowska Huta i przyniosła kolejną zmianę lidera. Nazwa piątego odcinka "Piekiełko" nabrała nowego znaczenia dla Zbigniewa Staniszewskiego, szybka jazda skończyła się uszkodzeniem zawieszenia (skrzywione koło), spadkiem na odległe miejsce oraz późniejszym wycofaniem z rajdu.

Nowym liderem został dotychczas drugi Zbigniew Gabryś, którego zaciekle atakuje Leszek Kuzaj. Przed ostatnim dzisiejszym przejazdem Sianowskiej Huty dzieli ich 5,7 sekundy. W walce o pozycje na podium liczy się także Michał Bębenek z trzy i pół sekundową stratą do Kuzaja.

Bardziej z powodu pecha rywali, niż dzięki szybkiej jeździe awansowali Sołowow, Kuchar i Frycz. Tą grupę dzieli już ponad pół minuty od czołowej trójki. Nivette został na trasie OS6 i stracił ósme miejsce, a Habaj stracił dziewiąte, gdy zdecydował się na zmianę przebitego koła na odcinku.

Paweł Dytko nie potrafił wytłumaczyć słabszych czasów i 13 miejsca, jednak na drugiej pętli najwyraźniej poprawił coś w swojej jeździe i jest już siódmy. Jadący na swoich "śmieciach" Stefan Karnabal jest ósmy. Kajetan Kajetanowicz konsekwentnie realizuje taktykę spokojnej jazdy i awansował z 15 na 9 miejsce.
Bryan Bouffier o minutę spóźnił się na przegrupowanie, następnie naprawa uszkodzonej półosi w jego Peugeocie wydłużyła się o dwie minuty ponad regulaminowe dwadzieścia co dało w sumie 30 sekund kary. Nie zdeprymowało to Francuskiego zawodnika i wygrał wszystkie trzy odcinki pętli z przewagą odpowiednio dziewięć, dziesięć oraz osiemnaście sekund nad polskimi zawodnikami. Z 20 miejsca awansował aż o 10 pozycji i zachowuje szansę na wysokie punktowane miejsce.

Drugi raz w ciągu weekendu z trasy wypadł Szymon Ruta w Subaru Impreza i zakończył udział w rajdzie. Do końca dnia został jeden przejazd Sianowskiej Huty, czyli 24 kilometry ścigania.