Rajdy  »  Mistrzostwa Europy  »  Aktualności  »  Rajd Liepaja: Kajto poza drogą! Breen coraz bliżej pierwszej wygranej w 208 T16

Rajd Liepaja: Kajto poza drogą! Breen coraz bliżej pierwszej wygranej w 208 T16

2015-02-07 - P. Krupka     Tagi: ERC, Rajd Liepaja
Kajetan Kajetanowicz nie ukończył sobotniego etapu Rajdu Liepaja - ale wróci na trasę w niedzielę i być może zdobędzie punkty za drugi etap i utrzyma pozycję samodzielnego lidera ERC. Polak urwał koło w Fieście R5, tym samym sprawiając, że Craig Breen nie ma żadnego godnego siebie rywala. Na drugie miejsce awansował Siim Plangi, a trzeci był Martins Svilis.
OS4 - Kuldīga 2 (Długość OS: 36.97 km): Na czwartej próbie jeszcze wszystko szło zgodnie z założeniem: Kajto zajął drugą pozycję, tracąc zaledwie 1.6s do Breena. Ci dwaj kierowcy zostawili za sobą całą resztę stawki - trzeci Siim Plangi stracił już ponad pół minuty. W generalce Kajto tracił już 22.6s, ale jednocześnie przewaga nad Plangim była całkowicie bezpieczna.
OS5 - Neste Oil 2 (Długość OS: 16.14 km): Rajd dla Kajetanowicza skończył się na ostatnim oesie dnia. Polak na cięciu jednego z zakrętu nie zauważył wyrwy i urwał koło. Craig Breen wygrał z niewielką tym razem przewagą 4.6s nad Siimem Plangim, a trzeci był Ralfs Sirmacis. Dobrze radzi sobie na Łotwie startujacy w barwach Subaru Poland Dominik Butvilas, który awansował na czwarte miejsce.
Pozostali polscy kierowcy jak na razie nie błyszczą. Niespodziewany zwycięzca w ERC-3 w Rajdzie Janner Sławomir  Ogryzek jest tym razem dopiero trzynasty. Wojciech Chuchała zajmuje siódme miejsce w ERC Junior.
ERC, Rajd Liepaja 2015: po OS5 z 11  (czołowa 10.)