Rajdy  »  Mistrzostwa Europy  »  Aktualności  »  Rajd Liepaja: Kajetanowicz wiceliderem po trzech oesach
Rajd Liepaja 2015

Rajd Liepaja: Kajetanowicz wiceliderem po trzech oesach

2015-02-07 - P. Krupka     Tagi: ERC, Rajd Liepaja
Craig Breen zaciera złe wrażenie po dwóch tegorocznych zimowych rajdach, w których popełniał błędy - Janner i Monte Carlo - i prowadzi w Rajdzie Liepaja, mając na koncie dwa oesowe zwycięstwa. Drugi jest Kajetan Kajetanowicz, a trzeci Siim Plangi. Z trasy wypadł już jeden z faworytów, Aleksiej Łukjaniuk, który był jedną z rewelacji Janner. OS1 - Neste Oil 1 (Długość OS: 16.14 km): Warunki na pierwszej pętli nie były łatwe. Utrudniał je topniejący śnieg i dodatnia temperatura. W takich okolicznościach najlepiej poradził sobie Aleksiej Łukjaniuk, który wygrał oes z przewagą zaledwie 0.7s. Nieźle poradził sobie Kajetanowicz, zajmując trzecie miejsce, ze stratą 10 sekund. Dla Polaka niemającego doświadczenia na takich oponach to dobry wynik.
Rajd Liepaja 2015Rajd Liepaja 2015
"Bardzo ślisko, trudno znaleźć odpowiednią linię przejazdu. Dobry odcinek na obudzenie się." - powiedział na mecie. Świetnie spisał się najlepszy z kierowców "ośki" w Oplu Adamie R2, Emil Bergkvist, który zajął piąte miejsce. 19. pozycję zajął Aron Domżała, 21. był Aleks Zawada, a 22. Wojciech Chuchała. Inni Polacy plasowali się na dalszych lokatach.
OS2 - Kuldīga 1 (Długość OS: 36.97 km): Na kolejnej próbie najszybszy był już Craig Breen, który pokonał Kajto o 8.9. Irlandczyk został nowym liderem, bowiem z trasy wypadł Aleksiej Łukjaniuk. To dla niego koniec jazdy na tym etapie. Bardzo dobrze pojechał Aron Domżała, który był dziesiąty.

OS3 - Ecorent.lv (Długość OS: 7.91 km): Kajto utrzymał drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, ponownie plasując się na drugiej pozycji na oesie. Wygrał Craig Breen, szybszy o kierowcy Fiesty R5 o tylko 2.1s.

Najlepiej z grona innych kierowców z Polski prezentuje się Aron Domżała, który prowadzi w klasie RC3. Jest to jednocześnie szósta pozycja w ERC3, w której prowadzi rewelacyjny Bergkvist.
ERC, Rajd Liepaja 2015: po OS3 z 11  (czołowa 10.)