Rajdy  »  Mistrzostwa Europy  »  Aktualności  »  Rajd Irlandii: Kajto urwał ze straty do Breena kilkanaście sekund!

Rajd Irlandii: Kajto urwał ze straty do Breena kilkanaście sekund!

2016-04-09 - P. Krupka     Tagi: Rajd Irlandii, ERC
Mimo dużej straty po piątkowym etapie, Kajetan Kajetanowicz nie poddaje się w walce o zwycięstwo w Rajdzie Irlandii. Mimo braku dużego doświadczenia w jeździe po podobnych drogach, polski zawodnik na OS7 zajął czwarte, a na OS8 był drugi, przegrywając tylko z Elfynem Evansem, który wrócił na trasę po piątkowej awarii.
Breen, który założył na te przejazdy zbyt miękkie opony natomiast na tych dwóch oesach był odpowiednio dopiero 10. i siódmy. Różnica między tą dwójką w generalce została zmniejszona do zaledwie 11.5! Trzeci Alastair Fisher także jedzie świetnie i traci tylko 16.7s do prowadzącego Breena. Dalej plasują się Martin McCormack, Jaromir Tarabus i Josh Moffet.
Liderem w klasyfikacjach ERC-3 oraz ERC Junior został Łukasz Pieniążek. Młody zawodnik skorzystał nieco na pechu rywali, ale sam także jedzie dobrym tempem.