Rajdy  »  Mistrzostwa Europy  »  Aktualności  »  Rajd Irlandii: Craig Breen liderem, Kajto szósty po pętli
Rajd Irlandii 2015

Rajd Irlandii: Craig Breen liderem, Kajto szósty po pętli

2015-04-03 - P. Krupka     Tagi: Rajd Irlandii, ERC
Pierwsza pętla Rajdu Irlandii zakończyła się zwycięstwem wicelidera mistrzostw Europy, Craiga Breena. Irlandczyk wygrał dwa oesy - OS2 i OS3. Kajetan Kajetanowicz po trzech próbach jest szósty, a najlepszy wynik osiągnął na OS2, gdzie był drugi. Czołową trójkę uzupełniają na razie Robert Barrable oraz Robert Consani. OS2 - Hamiltons Folly 1 (Długość OS: 16.95km): Breen już na drugim oesie Rajdu Irlandii wskoczył na pozycję lidera, zmieniając Roberta Barrable (+9.7s do Breena, który wygrał OS2). Kajetanowicz zajął drugie miejsce, tracąc 7.1s. Dzięki temu Polak awansował na P3. "To był prawdopodobnie mój najlepszy asfaltowy oes w życiu." - mówił na mecie Kajto.
Rajd Irlandii 2015Rajd Irlandii 2015
16. pozycję zajął Aleks Zawada, a 38. - Łukasz Pieniążek. Dla Zawady to znakomite 2. miejsce w ERC Junior, dzięki czemu wskoczył na 5. pozycję w generalce młodzieżowej klasy. Koło urwał inny z zawodników ERC Junior, Gino Bux.

OS3 - Lough Henney 1 (Długość OS: 10.50km): Breen został liderem rajdu, wygrywając też OS3. Tylko o 3.6s gorszy był wicelider Robert Barrable. Znakomicie pojechali Robert Consani i Josh Moffett, bowiem wspólnie stracili 4.0s. Francuz awansował na trzecią lokatę.
Kajto tym razem słabiej. Popełnił jeden błąd, i musiał nawracać. Stracił na tym 19.7s i zajął dopiero 14. pozycję, przez co spadł na szóste miejsce w rajdzie po pierwszej pętli. Zaraz za nim znalazł się na OS3 Zawada, ponownie drugi w ERC Junior. W generalce tej klasy młody kierowca jest już czwarty.
ERC, Rajd Irlandii 2015: po OS3 z 18  (czołowa 10.)