Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Francji - Bez niespodzianki - Loeb pierwszym liderem
WRC

Rajd Francji - Bez niespodzianki - Loeb pierwszym liderem

2010-10-01 - M. Jermakow     Tagi: Loeb, WRC, Wyniki, Rajd Francji
Sebastien Loeb wygrał oes inaugurujący Rajd Francji i został pierwszym liderem. 3,9 sekundy traci Ogier. Podium uzupełnia Dani Sordo (+4,9).

Prawie 10-cio kilometrowy oes Hohlandsbourg okazał się szczęśliwy dla Citroenów. Czwarte auto francuskiej marki uplasowało się tuż za pudłem - Solberg był czwarty (+6,2). Słabo wypadł Mikko Hirvonen - Fin stracił ponad 11 sekund i zajął szóstą pozycję.

Pierwszy oes autem WRC w rajdowych warunkach pokonał Muller - zawodnik znany z serii WTCC. Próbę przejechał dość zachowawczo - 16 czas w generalce i ponad 40 sekund straty.

Poza autami WRC, kibice stojący przy trasie Rajdu Francji zobaczą w akcji zawodników z SWRC, PWRC i JWRC. Wśród nich jest też polski rodzynek - Michał Kościuszko.
WRCWRC
Kościuch na pierwszym oesie popisał się drugim czasem w SWRC. Do najszybszego na tym odcinku Brynildsena stracił 2,1 sekundy.