Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Finlandii - Michał Kościuszko wywalczył punkty w PWRC
Michał Kościuszko

Rajd Finlandii - Michał Kościuszko wywalczył punkty w PWRC

2011-07-31 - Ł. Łuniewski     Tagi: Rajd Finlandii, WRC, PCWRC, Kościuszko, PWRC
Do jeszcze szybszej jazdy polską załogę startującą w Mistrzostwach Świata motywowali kibice z Polski. To między innymi dzięki ich dopingowi i flagom biało czerwonym załoga LOTOS Dynamic Rally Team ukończyła 8. rundę Mistrzostw Świata i 4. zaliczaną do klasyfikacji PWRC na 5. miejscu w swojej klasie. Według nieoficjalnych wyników zwycięzcą Rajdu Finlandii w klasyfikacji PWRC został Paddon przed Nikarą (+40.2) i Flodinem (+1:07.7). Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak z rajdu Finlandii wywożą kolejnych 10 punktów awansując tym samym o 3. miejsca w klasyfikacji PWRC. Tegoroczna konfiguracja Rajdu Finlandii nie ułatwiała nam zadania w walce o punkty. Bardzo długi rajd, ponad 314 kilometrów oesowych rozegranych w większość w ciągu dwóch dni. Dobra, równa jazda zagwarantowała nam kolejnych 10 punktów w walce o tytuł mistrzowski. Na pewno sił do walki dodawali nam kibice z Polski i bardzo im za to dziękujemy - powiedział na mecie Rajdu Finlandii Michał Kościuszko. W trakcie trzech dni Rajdu Finlandii zawodnicy pokonali 22 odcinki specjalne o łącznej długości 314,39 kilometrów oesowych.

Informacje dotyczące startów załogi Michał Kościuszko - Maciek Szczepaniak z zespołu LOTOS Dynamic Rally Team można znaleźć pod adresem www.lotosdynamicrallyteam.pl

źródło: informacja prasowa