Rajdy  »  Mistrzostwa Polski  »  Aktualności  »  Rajd Dolnośląski 2012: Kolejna pętla Kajetanowicza, zmiana wicelidera
Kajetan Kajetanowicz

Rajd Dolnośląski 2012: Kolejna pętla Kajetanowicza, zmiana wicelidera

2012-10-20 - P. Krupka     Tagi: Kajetanowicz, RSMP, Rajd Dolnośląski

Kajetan Kajetanowicz nie zamierza odpuszczać w Rajdzie Dolnośląskim: mimo zdecydowanego prowadzenia wygrał wszystkie trzy odcinki specjalne porannej, sobotniej pętli i tylko umocnił się na czele. Do zmiany doszło na drugim miejscu - Michał Bębenek stracił pozycję wicelidera na rzecz Wojciecha Chuchały.

Kajetan KajetanowiczMichał Bębenek
Kolonię Gaj Kajetanowicz wygrał z przewagą 5,1 sekundy na Chuchałą. Trzeci czas uzyskał Grzegorz Grzyb (+9,1s), a Bębenek był czwarty, tracąc 11,1s. Kolejne miejsca należały do Tomasza Kuchara, Macieja Rześnika i Jana Chmielewskiego.

Na ósmej próbie (Dębowina) Kajto wypracował sobie 5s przewagi nad Grzybem i 9,2s nad Rzeźnikiem. Chuchała znów zbliżył się do Bębenka w klasyfikacji rajdu, ale tym razem tylko o 0,4s - dwójka ta zajęła miejsca odpowiednio czwarte i piąte.
Wojciech ChuchałaWojciech Chuchała
Po świetnym przejechaniu OS9 Chuchała (2,2s straty do Kajetanowicza i 2,6s do drugiego Grzyba) wyprzedził w końcu Bębenka, który uzyskał czas o 8,8s gorszy od lidera rajdu.

Kierowców Subaru Imprezy STi oraz Peugeota 207 S2000 dzieli jednak zaledwie pół sekundy, co zwiastuje zaciętą walkę o drugie miejsce na czterech pozostałych do końca odcinkach Rajdu Dolnośląskiego. Prowadzi z przewagą 1:12,8s Kajetan Kajetanowicz.