Rajdy  »  Mistrzostwa Polski  »  Aktualności  »  Rajd Bohemii - Zwycięstwo Hanninena, Bouffier triumfuje w RSMP
Rajd Bohemii

Rajd Bohemii - Zwycięstwo Hanninena, Bouffier triumfuje w RSMP

2010-07-04 - M. Jermakow     Tagi: Wyniki, RSMP, Bouffier, Hanninen, Rajd Bohemii
Juho Hanninen przypieczętował zwycięstwo w czeskim rajdzie i wygrał ostatni oes. Drugie miejsce zajął Bryan Bouffier, który był równocześnie najszybszy wśród kierowców startujących w mistrzostwach Polski. Podium uzupełnił Martin Prokop, który obronił trzecią pozycję przed Romanem Krestą. Drugi czas na ostatnim oesie należał właśnie do Prokopa, który stracił do Hanninena 7,8 sekundy. Trzeci był Bryan Bouffier (+9,0).

W RSMP ostatni oes to kolejny pogrom Bouffiera. Drugi na mecie Sołowow stracił do Francuza 29,8 sekundy. Trzeci była Kajetanowicz. W takiej samej kolejności zawodnicy ukończyli Rajd Bohemii. Wygrał Bouffier z miażdżącą przewagą 4:03,3 sekundy nad Sołowowem. Trzeci był Kajetanowicz, czwarty Kuchar a piątą lokatę zajął Maciej Rzeźnik. W klasyfikacji generalnej rajdu, miejsce w pierwszej dziesiątce udało się zająć trzem kierowcom. Michał Sołowow był szósty, Kajetan Kajetanowicz siódmy, a Tomasz Kuchar dziesiąty.

Wielkie brawa należą się Michałowi Bębęnkowi - kierowca z Bochni w trakcie ostatnich oesów nadrabiał straty po złapanym wcześniej kapciu. Na ostatniej próbie pokonał Janka Chmielewskiego o ponad 40 sekund i wygrał Citroen Racing Trophy.