Rajdy  »  Mistrzostwa Europy  »  Aktualności  »  Rajd Bohemia - wyniki - Kresta bezkonkunrecyjny na II etapie
Roman Kresta i Petr Gross

Rajd Bohemia - wyniki - Kresta bezkonkunrecyjny na II etapie

2007-06-17 - Ł. Lach     Tagi:
Roman Kresta wygrał 34. edycję Rajdu Bohemia, który był 4 rundą Mistrzostw Republiki Czeskiej. Po zaciętej walce na I etapie, dziś Kresta nie pozostawił złudzeń kto jest najlepszy i wygrał z Pechem przewagą niespełna 20 sekund.

Rano zawodników przywitała słoneczna pogoda, trasa była sucha, ale pod koniec etapu zaczął padać deszcz. Na mecie wszystkich dzisiejszych odcinków kolejność była taka sama - Kresta, Pech, Prokop i właśnie w takiej kolejności zawodnicy wjechali na metę. Martin Prokop jadący C2 S1600 był jednocześnie najszybszym zawodnikiem w "ośce". Kolejne miejsca w klasie A6 zajęli Jaromir Tarabus w Suzuki Ignis S1600 i Jozef Petak w Renault Clio S1600.

Jan Votava, 4 po I etapie, na 10 OS skosił płot, a na ostatnim odcinku przebił prawe przednie koło i w efekcie spadł na 9 miejsce. Eyvind Brynildsen, który zaprezentował Punto S2000 odpadł po dwóch wypadkach na pierwszy etapie. Drugi gość ze Skandynawii- Patrik Flodin nie był w stanie kręcić czasów w pierwszej dziesiątce i ostatecznie zajął 13 miejsce.
XXXIV. Rally Bohemia - wyniki (po 12 OS)