Rajdy  »  Rajd Barbórka: Nowy odcinek w Rembertowie, serwis na Stadionie Narodowym
Rajd Barbórka 2012

Rajd Barbórka: Nowy odcinek w Rembertowie, serwis na Stadionie Narodowym

2013-11-08 - P. Krupka     Tagi: Barbórka, Harmonogram
Tegoroczny Rajd Barbórka zaskoczy nie tylko nowym harmonogramem, w którym pojawił się piątkowy odcinek kwalifikacyjny, ale także zupełnie nowym odcinkiem specjalnym, zlokalizowanym w Rembertowie, który kierowcy pokonają jako pierwszą sobotnią próbę.

Wszystko rozpocznie się już w piątek, 6. grudnia, kilka minut po 19-stej. Po wcześniejszym zapoznaniu z trasą i badaniach kontrolnych, kierowcy startujący w 51. Rajdzie Barbórka spróbują swoich sił na odcinku kwalifikacyjnym zlokalizowanym na terenie Autodromu Automobilklubu Polski na Bemowie. To miejsce doskonale znane wszystkim rajdowym kibicom - właśnie na Bemowie od lat odbywa się rywalizacja na trasie jednego z barbórkowych odcinków. Dodatkowo to właśnie tu zlokalizowana była wielokrotnie strefa serwisowa. Wstęp na Bemowo w piątek będzie całkowicie bezpłatny!

Sobotni poranek rozpoczniemy od wspomnianego wcześniej, debiutującego w harmonogramie odcinka Park Militarny Rembertów, o długości 2,15 km. Pierwszy OS ruszy punktualnie o 8:00, a już 40 minut później samochody pojawią się w serwisie, który tym razem zlokalizowany będzie na Stadionie Narodowym. To całkowita nowość w tegorocznym rajdzie i obowiązkowy punkt w planie logistycznym każdego prawdziwego kibica!
Rajd Barbórka 2012Rajd Barbórka 2012
Po pierwszym serwisie zawodnicy pojadą w dwa miejsca doskonale znane z poprzednich edycji Barbórki. Najpierw, o 9:33 rozpocznie się walka na OS Cytadela, a niewiele później, bo o 10:06, pierwsze samochody pojawią się na terenie Autodromu Bemowo, by o 11:19 zakończyć przedpołudniową pętlę ponowną wizytą w Rembertowie.
50 Rajd Barbórka 2012 - relacja OesRecords 
Wizyta na stadionie narodowym o 8:40 może być dla kibiców poważnym wyzwaniem, szczególnie jeśli na początku grudnia będzie śnieżnie i mroźno. Ale nic straconego, tuż przed południem kierowcy pojawią się w strefie serwisowej po raz drugi, aby przygotować się do decydującej rozgrywki, czyli kolejnych przejazdów odcinków Cytadela i Bemowo.
Przypominamy, to będzie ostatnia okazja, by przyjrzeć się dokładnie pracy zespołów z biało-czerwonym Stadionem Narodowym w tle! Następna wizyta w serwisie to już przygotowania do kultowego Kryterium Asów na ulicy Karowej, które tradycyjnie zakończy rywalizację w Rajdzie Barbórka. Początek jazd pokazowych o 17:00, start pierwszego zawodnika zaplanowano na godzinę 18:30.
Rajd Barbórka 2012Rajd Barbórka 2012

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Assetto Corsa - test moda DRM Revival Mod


źródło: inf. prasowa

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Rajd Barbórka: Nowy odcinek w Rembertowie, serwis na Stadionie Narodowym

Rajd Barbórka: Nowy odcinek w Rembertowie, serwis na Stadionie Narodowym
jarek_n 2013-11-08 23:32
Zapraszam na profil Barbórki pod adres: rallyfan.pl/rajd/rajd-barborka Znajdują się tam newsy z wydarzenia, będzie udostępniona trasa oraz filmiki z rajdu