Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Akropolu: Kajto wybrał czwartą pozycję. Znakomite nowe Peugeoty
Rajd Akropolu 2014

Rajd Akropolu: Kajto wybrał czwartą pozycję. Znakomite nowe Peugeoty

2014-03-28 - P. Krupka     Tagi: Kajetanowicz, ERC, Breen
Kajetan Kajetanowicz jako szósty wyjedzie na trasę Rajdu Akropolu. Kierowca Fiesty R5 uplasował się w ścisłej czołówce odcinka kwalifikacyjnego - był czwarty. Fantastycznie spisują się natomiast nowe Peugeoty 208 T16. Kevin Abbring i Craig Breen byli niepokonani.

Odcinek kwalifikacyjny wygrał Abbring, wyprzedzając Breena o 0.6s. Trzeci był Esapekka Lappi w Skodzie Fabii S2000. Tylko tych trzech zawodników pokonało Kajetanowicza. Polski kierowca był słabszy od zwycięzcy oesu kwalifikacyjnego o niecałą sekundę. Dopiero szósty czas miał Bryan Bouffier, typowany w Grecji na faworyta. Wybór pozycji startowej nie był łatwym zadaniem. Zawodnicy Peugeot Rally Academy zdecydowali się na 3 i 4 miejsce. Przed nimi usadowił się następnie Sepp Wiegand. To ryzykowny ruch Niemca, który przecież już w poprzedniej rundzie dokonał fatalnego wyboru pozycji startowej. Jaromirowi Tarabusowi przypadło pierwsze miejsce. Kajto pojedzie jako szósty.