Rajdy  »  Race of Champions - Puchar Narodów dla Niemiec
RoC-car

Race of Champions - Puchar Narodów dla Niemiec

2009-11-03 - Ł. Łuniewski     Tagi: Button, Vettel, Schumacher, Race of Champions
Michael Schumacher i Sebastien Vettel wygrywając 10 z 12 rozegranych wyścigów wywalczyli Puchar Narodów Race of Champions pokonując w finale 2:1 Autosport Team GB.
W pierwszym finałowym pojedynku siedmiokrotny mistrz F1 pokonał świeżo upieczonego mistrza Jensona Buttona za kierownicą RoC-car. W drugim pojedynku Sebastien Vettel uległ Andy Priaulx wykręcając bączka Fordem Focusem WRC. W ostatecznej rozgrywce Schumacher pokonał Priaulx w RoC-carze i wywalczył dla Niemiec trzeci z rzędu Puchar Narodów.
Mimo rozrywkowego charakteru imprezu, kilku kierowców poniosły emocje. Tom Kristensen rozbił barierę okalającą tor, a Mattias Ekstrom urwał zawieszenie w jednym z pojazdów.
Jutro o 13:00 czasu polskiego rozpocznie się turniej indywidualny.