Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Pieniążek kierowcą M-Sport Ford
Pieniążek kierowcą M-Sport Ford

2019-01-10 - G. Filiks     Tagi: Pieniążek, Ford Fiesta, M-Sport, WRC 2
Łukasz Pieniążek został kierowcą zespołu M-Sport Ford w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

To spory sukces Polaka.

Pieniążek ubiegłego roku jeździł w WRC 2 dla ekipy Printsport Racing. Startował Skodą Fabią R5, którą zdobył jedno podium i zajął 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. W sezonie 2019 będzie reprezentantem fabrycznego teamu. Zmiana zespołu oznacza także zmianę samochodu. 28-latek przesiada się do Forda Fiesty R5.

Cykl WRC 2 został podzielony na dwie serie: WRC 2 Pro dla fabrycznych zawodników i zwykłe WRC 2 dla prywaciarzy. Pieniążek, którego pilotuje Przemysław Mazur, weźmie udział oczywiście w pierwszych z wymienionych mistrzostw. „To kolejny krok naprzód w mojej karierze rajdowej. Jestem podekscytowany dołączeniem do rodziny M-Sportu". - mówi. „Wierzę, że dzięki wiedzy i wielkiemu doświadczeniu zespołu będę w stanie wejść na następny poziom. Mamy wspaniały program startów i nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu".
Pieniążek ma zapewnione 10 startów. Zacznie od lutowego Rajdu Szwecji.

Zespół będzie wystawiał jeszcze Gusa Greensmitha, który zaliczy także przynajmniej jeden występ w WRC.