Rajdy  »  Mistrzostwa Europy  »  Aktualności  »  Mille Miglia 2010 - Kubica najlepszy w klasie A6 podczas prologu
Mille Miglia 2010

Mille Miglia 2010 - Kubica najlepszy w klasie A6 podczas prologu

2010-04-22 - R. Warecki     Tagi: Oleksowicz, Rajd Mille Miglia, ME, Kubica
Rajd Mille Miglia, pierwsza eliminacja rajdowych mistrzostw Europy zaliczana jednocześnie do klasyfikacji generalnej Mistrzostw Włoch została oficjalnie rozpoczęta dzisiaj o godzinie 20:01 superoesem Citta di Desenzano. Trasa o długości 3.87 kilometra została zlokalizowana na dobrze znanym Robertowi Kubicy torze kartingowym South Garda Karting w Lonato. Z pośród 114 zespołów w wydarzeniu wzięły udział dwie polskie załogi i ukraińsko-polski duet Protasov/Wroński, który zgłoszono z opóźnieniem. Do ostatniej chwili nie było wiadomo czy zostanie zaakceptowany przez organizatorów.

Pierwszy odcinek specjalny został zakończony remisem, Giandomenico Basso i Mitia Dotta w Abarth Grande Punto oraz Luca Tosini i Daniele De Luis w Peugeocie 207 uzyskali czas 3:13.1 minuty. Robert Kubica i Jakub Gerber w Renault Clio S1600 z numerem 31, w klasyfikacji generalnej zajęli 20 pozycję z wynikiem 3:18.4 minuty co jednocześnie dało im pierwsze miejsce w klasie 1600.

Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski w Ford Fiesta S2000 z numerem 8 wylądowali na 12 lokacie (3:15.6) ex aequo z Lucą Rossettim i Matteo Chiarcossi, a Yurii Protasov i Łukasz Wroński w Mitsubishi Lancer EVO IX z ostatnim numerem 114 zakończyli OS na 61 pozycji (3:28.0).