Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Mikkelsen zdany głównie na siebie

Mikkelsen zdany głównie na siebie

2008-11-16 - Ł. Lach     Tagi: Mikkelsen
Andreas Mikkelsen będzie musiał od teraz sam martwić się o budżet na starty. Zamożny ojciec 19-letniego kierowcy zapowiedział koniec pełnego finansowania kosztownego hobby. Steinar Mikkelsen pragnie, aby jego syn się usamodzielnił, dlatego wyłoży najwyżej trzecią część potrzebnych pieniędzy.
"Powiedziałem Andreasowi, że jeśli będzie potrzebował 3 miliony euro to ja mu dam jeden, a on ma sobie znaleźć resztę. Teraz jest zdany sam na siebie, a jeśli sobie nie poradzi to może zapomnieć o rajdowaniu w przyszłym roku" - oświadczył  Steinar Mikkelsen na łamach Autosportu.

Młody Norweg jest na etapie wyboru między trzema samochodami WRC. Opcje to Subaru Impreza, Citroen C4 i Ford Focus, którym w poprzednich ewolucjach jeździł przez ostatnie dwa lata. Jeśli jednak nie dopnie budżetu to będzie musiał zadowolić się walką na krajowych oesach.

Andreas Mikkelsen to tegoroczny wicemistrz Norwegii. Tytuł przegrał na własne życzenie, źle kalkulując miejsce potrzebne na mecie finałowej rundy. Mistrzem został Mads Ostberg, który w przeciwieństwie do rywala jest już pewny startów w cyklu WRC 2009 za kierownicą Imprezy.
Z kolei w mistrzostwach świata lepiej radzi sobie wicemistrz Norwegii. W wieku 18-lat ukończył Rajd Szwecji 2007 na 5. miejscu zostając najmłodszym w historii zdobywcą punków. Jedno oczko dopisał do konta w Katalonii i z pięcioma punktami wcześniej zakończył sezon, aby zebrać budżet na następny.

źródło: rallybuzz.stagetimes.com