Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Latvala miał wypadek! Debiut Fiesty WRC przełożony
Latvala miał wypadek! Debiut Fiesty WRC przełożony

Latvala miał wypadek! Debiut Fiesty WRC przełożony

2011-01-24 - M. Zabolski     Tagi: Ford, Latvala, Rajd Szwecji, WRC, M-Sport, Arctic Lapland Rally
Rajdowy wicemistrz świata, Jari-Matti Latvala rozbił Forda Fiestę RS WRC na testach w Szwecji. Zarówno kierowca, jak i pilot, Miikka Anttila z wypadku przy prędkości 150 km/h wyszyli bez uszczerbku na zdrowiu. Zespół Ford Abu Dhabi World Rally Team podjął decyzję o wycofaniu się z planowanego na ostatni weekend stycznia Arctic Lapland Rally. Popularny zimowy rajd w Finlandii miał być próbą generalną World Rally Cara nowej generacji spod znaku błękitnego owalu. - To był mój błąd - wyjaśnił Jari-Matti Latvala. - Chciałem wykorzystać śnieżne bandy do wyhamowania auta. Jednak samochód zaczął dachować zanim mógł się o nie oprzeć i uderzyliśmy w kilka drzew. Fiesta RS WRC zniosła wypadek nadspodziewanie dobrze. Miikka i ja wyszliśmy z niego bez szwanku. Fakt, że zespół może naprawić auto i kontynuować testy w tym tygodniu, pokazuje po prostu, jak Fiesta jest wytrzymała - dodał. W tej sytuacji, pierwszy start nowej rajdówki Forda nastąpi dopiero w inauguracyjnej rundzie WRC, Rajdzie Szwecji. Pierwotnie w dwudniowym Arctic Lapland Rally, Mikko Hirvonen miał jeździć w piątek, a Jari-Matti Latvala w sobotę.

Latvala to specjalista od wypadków - przypomnijcie sobie jego 17 rolek Fordem Focusem RS WRC podczas Rajdu Portugalii w 2009 r.
- Niestety musimy poświęcić nasz występ w Arctic Lapland Rally, aby naprawić samochód - powiedział Malcolm Wilson, szef fabrycznego zespołu Forda. - Przepraszam wszystkich kibiców, którzy wyczekiwali na zobaczenie Mikko i Jari-Mattiego w akcji za kierownicą Fiesty WRC. Jednak dokończenie naszych prac testowych w Szwecji jest najlepszą opcją do zapewnienia pełnego przygotowania się do 1. rundy WRC - skomentował.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
NFS: Heat - pierwszy zwiastun


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Latvala miał wypadek! Debiut Fiesty WRC przełożony