Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Ken Block potrzebuje doświadczenia
Ken Block

Ken Block potrzebuje doświadczenia

2010-04-20 - M. Jermakow     Tagi: Rajd Turcji, WRC, Block
Amerykański showman przyznaje, że brak doświadczenia w jeździe Focusem WRC nie pozwala mu na jazdę na 100 procent. Cały czas poznaje to auto i w tym momencie nie ufam sobie na tyle by cisnąć ile się da - mówi Block, który realizuje w tym sezonie ograniczony program startów w WRC. Amerykanin zajął w Rajdzie Turcji 24 miejsce po tym, jak nie ukończył piątkowego i sobotniego etapu.

Każdy kolejny kilometr dodaje mi pewności siebie. Fantastycznie było się wbić dwa razy do pierwszej oesowej szóstki. Drugi raz był co prawda na niedzielnym etapie, ale pierwszy wynik udało się osiągnąć w sobotę, kiedy walka w czołówce była bardzo zażarta - przyznaje zawodnik startujący w barwach Monster Energy Drink. 42-letni Amerykanin pilotowany przez Włocha Alessandro Gelsomino wystartował dotychczas w dwóch rundach tegorocznych mistrzostw świata. W Meksyku zajął 18 pozycję.

źródło: maxrally.com