Rajdy  »  Mistrzostwa Polski  »  Aktualności  »  Kajetan Kajetanowicz po raz pierwszy wygrywa Rajd Rzeszowski
Kajetan Kajetanowicz fot. Tomasz Macherzyński

Kajetan Kajetanowicz po raz pierwszy wygrywa Rajd Rzeszowski

2012-08-11 - Ł. Łuniewski     Tagi: Kajetanowicz, Rajd Rzeszowski, Wyniki, RSMP
Kajetan Kajetanowicz za kierownicą Subaru Imprezy kontynuuje swój sprint po tytuł Mistrza Polski i po raz pierwszy w swojej karierze okazał się najszybszy na trasach Rajdu Rzeszowskiego.

Czwarta runda RSMP jak pozostałe zostały zdominowane przez Kajetanowicza, który wywalczył komplet 45 punktów i wygrał zdecydowaną większość odcinków specjalnych. Na drugim miejscu znalazł się powracający po aferze związanej z nielegalnym zapoznaniem z trasą na Rajdzie Karkonoskim Grzegorz Grzyb (+41,9). Kierowca Peugeota 207 S2000 nie znalazł sposobu na dwukrotnego Mistrza Polski i musiał zadowolić się 36-oma punktami do klasyfikacji sezonu.

Najniższy stopień podium wywalczył Michał Bębenek (+1:33,9), który przez cały weekend oprócz z rywalami zmagał się z chorobą.

Na czwartym miejscu po pokonaniu trzynastu odcinków specjalnych znalazł się zwycięzca klasy 3 Wojciech Chuchała (+2:26,1), który w pokonanym polu zdołał zostawić Tomasza Kuchara (+3:11,3) oraz nieklasyfikowanego w RSMP Tomasa Ondreja (+4:55,8).
Czołową dziesiątkę uzupełnili Jarosław Kołtun (+5:44,2), Szymon Kornicki, Mariusz Nowocień (+7:02,7) i Laurent Viana.

Zamykający zmagania drugi przejazd oesu Przylasek najszybciej pokonał Kajetan Kajetanowicz. Josef Beres jadący Skodą Fabią S2000 po wypadku dotarł do mety z kilkuminutową stratą.

W klasyfikacji sezonu Kajetanowicz (177) wyprzedza Bębenka (94), Chuchałę (83), Rzeźnika (78), Kuchara (72), Grzyba (71) i Habaja (46).