Rajdy  »  KRD Team rozpoczyna sezon
KRD Team

KRD Team rozpoczyna sezon

2012-05-07 - Ł. Łuniewski     Tagi: Zapowiedzi, 4x4
Ich cel to miejsce na podium Mistrzostw Europy Centralnej w Rajdach Cross Country. Osobno Martin Kaczmarski i Bartłomiej Boba na swoim koncie mają wiele udanych startów, od tego sezonu na sukces w rajdach terenowych będą pracować razem pod nazwą KRD TEAM. 7 maja, we Wrocławiu na torze Rakietowa odbędzie się oficjalna prezentacja zespołu oraz inauguracja sezonu rajdowego. Swoich młodszych kolegów przyjadą wesprzeć m.in Krzysztof Hołowczyc, Adam Małysz, Rafał Sonik i Piotr Beaupre. Załoga: Martin Kaczmarski (kierowca) i Bartłomiej Boba (pilot) chce w tym roku zawalczyć o najwyższe pozycje w klasyfikacji generalnej. Nie ukrywam, że mam duże ambicje sportowe. Chcę oczywiście walczyć o zwycięstwo. Nie będzie łatwo, bo swój udział potwierdziło wielu znakomitych kierowców z czołówki cross-country. Sam jestem bardzo ciekawy tej rywalizacji. Będzie to dla nas całkowicie nowe doświadczenie - mówi Martin Kaczmarski.

Dla Bartosza Boby start w rajdach terenowych to zmiana o 180 stopni.

To mój pierwszy start w cross country i muszę przyznać, że różnica między rajdami terenowymi, a płaskimi jest spora. Tu widać większą więź między pilotem, a kierowcą. Jedziemy bez zapoznania się z trasą, tylko na notatki organizatora i to co widzimy. Na pewno wymaga to dużego doświadczenia kierowcy i wzajemnego zaufania. Mamy prostą, później zakręt, ale nie wiadomo jaki on jest. Zespół KRD Team działa profesjonalnie, dysponujemy najlepszym sprzętem, damy z siebie wszystko. Bardzo jestem ciekawy efektów.
Specjalnie dla KRD TEAM został zbudowany szybki i niezawodny Bowler. Pomyślnie przeszedł on wszystkie testy, zarówno na nawierzchni szutrowej jak i w jeździe po piasku. W Maroku pod okiem specjalistów mechanicy sprawdzali zawieszenie i amortyzatory. Samochód spisał się na medal. Rajdowe zmagania KRD Team rozpoczną się już za kilka dni i to będzie najważniejszy test zarówno dla załogi jak i maszyny.

Pierwszy start KRD TEAM 11 maja na Węgrzech w 1 rundzie Mistrzostw Europy Centralnej Rabakoz Cup Kapuvar.

KRD TEAM jako pierwsza polska załoga rajdowa startuje pod egidą „Poland National Team”. Ten projekt, który zyskał akceptację i poparcie władz PZM, służyć ma promocji i rozwojowi rajdów terenowych w Polsce. Pomysłodawcami nowej inicjatywy mającej na celu zintegrowanie środowiska polskich rajdów terenowych są Rafał Sonik, Piotr Beaupre oraz Maciej Kaczmarski.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Forza Horizon 4 - dodatek LEGO Speed Champions


źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

KRD Team rozpoczyna sezon